Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

1,700 iş çelik fabrikası kapandığında gidiyor

  • Listed: 11 Ekim 2017 12:30

Description

Corus, Nisan ayında 10 yıllık bir sözleşmeden “uzaklaşmak” için uluslararası bir konsorsiyumu sorumlu tutarak Teesside fabrikasının uzun vadeli geleceğini güvence altına alamadığını söyledi.
Corus yönetim kurulu başkanı Kirby Adams, konsorsiyumda öfkeli bir saldırı başlatmadan önce fabrikadaki yöneticilere ve birlik yetkililerine verilen sert haberleri dile getirerek, söz konusu dört firmanın “başlarını utanç içinde” kalması gerektiğini söyledi.
Birlik liderleri, duyurunun işçiler ve bölge için “yıkıcı” olduğunu ve hükümetten, işleri kurtarmak için acil bir harekete geçmeye çağırdığını söyledi.
Bitkiyi terk eden işçiler, Noel’den sadece haftalar önce gereksiz oldukları söylenince acı ve kızgınlardı.
Biri şöyle dedi: “Çeliği idare ettikleri kadar fakir olsaydı, çoktan kapattık.” Bir başka öfkeli: “Bankacılar kurtarıldı ancak Teesside’de hiçbir şey olmadı.” Kapıların dışındaki bir restoranın sahibi Kate Owen, Kapanışın Redcar’ı harekete geçirerek “Bu insanların hepsi iş başındaysa bir hayalet kasaba gibi olacak” uyarısında bulundu.
Topluluk birliği genel sekreteri Michael Leahy, Hint devi Tata’nın sahibi olduğu Corus’un kitabında yıl sonuna kadar emir aldığı için “erken” bir karar verdiğini söyledi.
Ancak Sayın Adams, 30 yıldan fazla bir süredir çelik üreten fabrikanın, ortak olmadan “sürdürülemez” hale geldiğini ve Nisan ile Eylül ayları arasında 130 milyon £ zarara uğradığını söyledi.
Corus, “gece gündüz” çalıştı ve yetkililer yeni ortakları bulmaya çalışırken dünyayı dolaştı, dedi: “Şahsen bu noktaya ulaştığım için çok üzgünüm, Corus’a bitkileri kapatmak için katılmadım. Teesside ünlüdür. ürünlerinin kalitesi ve çok iyi bir iş gücüne sahip olmasıyla birlikte, TCP’nin çalışmaya devam etmesi için Corus’un istediği, yeterli ve karlı bir slab talebidir ve geleceğini güvence altına alacak gerçekçi bir stratejik ortaktır.
“Potansiyel ortaklarıyla kapsamlı görüşmeler yaptık, uluslararası kütük pazarı artık çok zayıf ve Corus’un böyle büyüklükte bir riski ve riski desteklemesi için rekabet çok ağır, Corus’un tek başına sürdürülemez bir iş haline geldi” dedi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.