Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

2010 Genel Seçim: İşçinin sürprize gizli silahıyla tanışın

  • Listed: 11 Ekim 2017 02:10

Description

Yakın müttefiki Lord Mandelson bugün yaptığı açıklamada, eski Başbakan Tony Blair’in yaklaşmakta olan 2010 genel seçimlerinde İşçi kampanyasına geçilmesinden bu yana İngiliz siyasi savaşına ilk dönüşünü gerçekleştireceğini söyledi.
Lord Mandelson, 2007’de Downing Caddesi’nden çıktıktan sonra İngiliz siyasetinde sessizce sessizlik izleyen Blair’in Yeni İşçilerin ilk günlerinden itibaren Gordon Brown’un zaferi için mücadele etmesinin bir yüzü olacağını söyledi.
İş Sekreteri, şimdi İşçi Partisi tarafından kazanılmasına bahse girmeyeceklerini kabul etmesine rağmen partinin anketleri çevirememesi için “çok geç” olmadığı konusunda ısrar etti ve Muhafazakar lider David Cameron’un “şok edici” olabileceğini öngördü.

    GENEL SEÇİM DUYURUSU: ÜÇ ANA TARAFLAR NELERDEN OYNANIR?
Blair, 1997’de rekor kıran heyelan da dahil olmak üzere ard arda üç seçmenlik seçimlerinde şimdiye kadarki en başarılı liderdir ve Bay Brown tarafının varlığı partiye daha fazla destek verebilir.
Ancak Chilcot Soruşturması öncesinde Cumhurbaşkanının görünüşü seçmenlere bölücü kararındaki rolü Irak’ta savaşa götürmesi gerektiği konusunda hatırlatacak ve Muhafazakârlar kampanyaya katılımın geçmişte sıkışıp kaldıklarının bir işareti olarak iddia edecekler.

    Lord Mandelson tabloid bir gazeteye: “Geçmiş ve şimdiki tüm parti liderliğinin seçim başarıya katkıda bulunmasını istiyoruz.”
“Onlar ülkenin tehlikede olan herkesi iyi biliyorlar.
“Herkes sıkışıp kalacak. Herkes kampanyaya girecek: Tony Blair, John Prescott, David Blunkett. Bu tanınmış yüzlerin desteğine ihtiyacımız var. ”
Lord Mandelson, genel seçimleri kazanmanın bir sebep olup olmadığını sordu: “Bu aşamada kendisine para yatırmayacağım” dedi.

    İş Sekreteri, John Major’ın Tory yönetiminin aylar için yapılan seçimlerde İşçi Partisi’nden ayrılmasının ardından zafer kazandığında, 3 Haziran’a kadar yapılması gereken 2010 seçimleriyle karşılaştırdı.
Birçok gözlemci, bu sonucun, Neil Kinnock’u Başbakan olarak isteyip istemediği konusunda seçmenler arasındaki son dakika şüphelerine indirdi.
Lord Mandelson, seçmenlerin genel olarak siyasetçilerden hayal kırıklığına uğrayabileceğini ve bunun bir değişiklik zamanı olduğunu düşünüyor ancak henüz Bay Cameron’u sorumlu tutmak isteyip istemediğini açıkça düşünmemişler.

    “Sanırım David Cameron gibi, yapmaları gereken tek şeyin arkasında oturup, küçük şeyler söylediklerini ve bir plakta onlara aktarılacak gücü beklemek bir şok olacak” diye konuştu.
Genel seçime yaklaştıkça insanlar, çıkarlarının nerde olduğu, değerlerinin nerede olduğu ve taraflar tarafından gelecekteki tekliflerin ne olduğunu tekrar ve derin düşünecekler “dedi.
DERİN SİZİN DAVRANIŞ: DÖRT GORDON KAHRAMANI SEÇİM ÖNCESİNDEN ÖNCE İŞARET ETMELİDİR?

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.