Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Afganistan bomba mağduruna ad verilmesi

  • Listed: 10 Ekim 2017 07:50

Description

11 EOD Alayı’ndan Royal Logistic Corps’tan asker, kuzey Helmand bölgesindeki Musa Qaleh bölgesindeki patlamanın bir sonucu olarak Pazartesi günü öldürüldüğünü söyledi.
Bu yıl Afganistan’da ölmeyi planlayan ikinci ingiliz askeri görevlisi ve Nato liderliğindeki uluslararası gücün iki aydan fazla sürmesinin en ölümcül günü olan Pazartesi günü bir dizi olayda öldürülen altı NATO askerinden biri oldu.
ABD askeri sözcüsü Albay Wayne Shanks, “Afganistan’ın güneyindeki” operasyonel devriye “sırasında üç ABD askeri militanla yapılan bir itfaiyede öldürüldü.
Nato’nun geri vermeye çalıştığı ve çoğunlukla isyan kontrolünde olan bir vadi olan Alasay’daki Afgan birlikleriyle ortak bir devriye gezerken bir Fransız subayı öldürüldü ve doğudaki Afganistan’da öldürülen altıncı askerin vatandaşlığı serbest bırakılmadı.
En son İngiliz ölümleri, Afganistan’daki operasyonun başlamasından 2001’de 247 kişiye ölen İngiltere servis personelinin sayısını gözler önüne sermektedir.
Görev Gücü Helmand’ın sözcüsü olan Teğmen Albay David Wakefield, “Bu sabah, Sayaç-IED Görev Gücü’nün bir parçası olan Royal Logistic Corps 11 Patlayıcı Mermi İmha Alayı’ndan bir askerin, bu sabah bir derin üzüntü içindeyim. Kuzey Helmand Musa Qaleh bölgesinde bir patlama yaparak yaptığı kararı ve başkalarının hayatlarını Helmand’daki doğaçlama patlayıcı cihazlardan (IED’ler) korumak için yaptığı cesareti unutmayacak “dedi.
Ölümü, Kraliyet Anglian Alayı’nın 1. Taburu 19 yaşındaki Özel Robert Hayes’in 3 Ocak’ta Helmand eyaletinin Nad-e-Ali bölgesinde düzenlenen yaya devriyesinde öldürüldüğü bir dönemde IED tarafından öldürüldükten sonra geldi.
Geçtiğimiz yıl Afganistan’da gerçekleşen İngiliz ölümlerinin yaklaşık dörtte üçünün isyancı IEDlerden kaynaklandığı düşünülüyordu.
Aniden ve uyarı yapılmaksızın saldırıyorlar ve İngiliz birlikleri çok zor durumda. Bunların neredeyse tamamı, ülkenin en tehlikeli ili olan Taliban kalesi ve büyük afyon üretim merkezi olan Helmand’da yaşıyor.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.