Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Afrika’ya kaçan Scots tutsağı üzerindeki sınır kontrol satırı

  • Listed: 11 Ekim 2017 22:20

Description

Katil John Brown, ev izni sırasında yasadışı olarak İngiltere’den ayrıldıktan sonra Afrika tatil beldesinde asılı olarak bulundu.
İlk Bakanı Alex Salmond katili serbest bırakma kararını savundu ve İngiltere Sınır Ajansı’ndan ülkeden kaçmasına izin verdiği suçlamasını yaptı.
29 Kasım’da Gambiya’da ölü bulunan 57 yaşındaki Brown, bir haftalık ev izni alındıktan sonra Mayıs ayında Dundee yakınlarındaki Castle Huntly açık cezaevinde ev izni alırken yurtdışında uçtu.
Kaybolması, Brown’ın ülkede kalmasını sağlamadığından Hükümet ve Birleşik Krallık Sınır Ajansı aleyhine halka yönelik bir isyan yarattı.
Dün, İçişleri Bürosu, Gambiya’ya gelişinden iki gün öncesine kadar tutuklanması için bir emir çıkarmadı.
İskoç Tory topluluk güvenliği sözcüsü John Lamont, “İşçilerin sınır kontrolünü ele almak gevşek olabilir, ancak SNP’nin Birleşik Krallık Hükümeti’ni fiyaskoyla suçlaması gülünç.

    “Suçu değiştirmeye çalışmak yerine, Alex Salmond ve SNP kusurlu davranmayı kabul etmelidir.”
İşçi adayı sözcüsü Richard Baker, Adalet Sekreteri Kenny MacAskill’in karışıklıkları açıklamasını istedi ve emlak mahpuslarının etiketlenmesi çağrısında bulundu. “Öncelikle, bir katil sıkışıyor ve sonra tutuklanmaktan çok yurtdışına çıkıyor” dedi.
“Adalet Sekreteri ayrıca, Spencer raporunun uygulanması konusunda ne gibi ilerlemeler kaydedildiğini netleştirmelidir. Elektronik mahkeme esirlerini açmak için etiketler takılacak mı? ”
1976’da çekiçle bir çocuğu öldüren Brown’u 1997’de şartlı tahliye üzerine serbest bırakan Brown, altı yıl sonra bir keski bulunan bir adamı öldürdükten sonra cinayet girişiminde bulunduğu için mahkum edildi. 2002 yılında pasaportuna başvurduğu sanılıyor.

    Brown, 28 Mayıs’ta Perth Şerif Mahkemesi’nde tutuklama emrini verdikten sonra, tutuklama emri çıkardı. Tayside Polisi, yurtdışına çıkmayı planladığını göstermek için “spesifik bir istihbarat bulunmadığını” ve gemi emrinin iki gün önce Gambiya’ya geldiğini söylediğini söyledi. verildiği.
Bir İskoç Cezaevi Hizmeti sözcüsü, Brown’ın yalnızca hizmet etmesi için “birkaç ay” kaldığını söyledi.
Bay Salmond dün yaptığı açıklamada, Bakanlar Kurulu’nun tutsak pasaportlarını iptal etme yetkisini isteyip istemediğini görüşeceğini söyledi. Bir İngiltere Sınır Ajansı sözcüsü: “İngiliz vatandaşları İngiltere’deki göç kontrolüne tabi değildir. Bir zamanlar uyruklarını kurduklarında tutuklama emrinin bulunmaması halinde İngiltere’ye girip çıkmaları engellenemez “dedi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.