Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Anket iklim korkusu şüpheciliğini gösteriyor

  • Listed: 11 Ekim 2017 14:50

Description

The Sunday Telegraph’a yönelik ICM anketinde, sorgulananların% 46’sının insanlığın küresel sıcaklık artışından büyük ölçüde sorumlu olduğuna inanmadığı ortaya çıktı.
Bu nispeten büyük grubun görüşleri, Hükümetler Arası İklim Değişikliği Paneli’nin (IPCC) temel sonuçlarla çelimsiz.
Ankete katılanların% 39’u iklim değişikliğinin insan tarafından kanıtlanmadığını söyledi. Ve anketörlerin yaklaşık% 7’si iklim değişikliğinin hiç gerçekleşmediğine inanıyordu.
Çeyrekten daha azı (% 23) iklim değişikliğinin insanoğlunun yüz yüze yaşadığı en ciddi sorundur; buna karşın% 58’i küresel sıcaklıklara tırmanmayı bir takım ciddi sorunlardan biri olarak nitelendirdi.
Ve küresel ısınmanın çok ciddi bir sorun olmadığını söylediğini söyleyenlerin beşte birinden azı (% 17) daha azdı.
Anket, yükselen sıcaklıkların üstesinden gelmek için yeni bir anlaşma yapmak amacıyla önümüzdeki hafta dünya liderleri Kopenhag’da buluşacakları gibi yayınlandı.
Daha önce Cumartesi günü binlerce kişi İngiliz Hükümeti’nin “Kopenhag sayımı” yapmasını talep etmek için Westminster üzerinde yürüdü.
Başbakan Gordon Brown, yaklaşık 50 bin kişi Parlamentoyu kuşattıktan sonra aceleyle düzenlenmiş bir toplantıya Downing Caddesi’ndeki protesto temsilcilerini davet etti. Bunların hepsi de Stop Climate Chaos koalisyonunun organize ettiği benzer protesto gösterileri Dublin, Belfast ve Glasgow’da yapıldı.
Oxfam, Greenpeace, Friends of the Earth ve WWF gibi grupları içeren Stop Climate Chaos koalisyonu, Birleşik Krallık hükümetinin AB çapındaki emisyon azaltma hedeflerini artırmasını talep ediyor.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.