Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Avrupa soğuk çekişme ile mücadele ediyor

  • Listed: 10 Ekim 2017 03:00

Description

Fakat herkes için kötü bir haber değildi. Kale üreticileri yıllar sonra küresel ısınmanın kurbanı olduklarından korkarak satışlarda bir patlama yaşadığını bildirdi.
Almanya’daki Schwebheim’daki bir fabrikanın sahibi Michael Ress, “En azından 25 yıldan beri böyle kızakların üzerinde bir çalışma yapılmadı” dedi.
Sekiz personeli, 100 kayın ağacı kızağını bir araya getirerek maksimum kapasitede çalışıyor. 35 pound satan bu sezonun 3.000 kızağının tüm önümüzdeki üretimi zaten önceden alınmış durumda.
“Malzememiz tükeniyor,” dedi Bay Ress, Asya’dan bazı metal parçaları sipariş etmeye zorlandığını ve her zamanki Alman tedarikçilerinin stokta kalmadığını söyledi.
Fransa’da kar Akdeniz kıyısında Normandiya’dan Marsilya’ya yığılmıştı. Güney Fransa’da Arles ve Avignon’da neredeyse 12 inç kar düştü.
Evinde oturup arabalarından uzak dur, Fransa’nın Drome bölgesindeki üst düzey yetkili sakinleri çağırdı. Kar fırtınaları binlerce eve elektrik kesintisi yapıyor. Güney Fransa’da Marsilya-Provence havaalanından bir düzine uçuşlar iptal edildi.
İspanya’nın çoğu da titriyordu. Güneydoğudaki normalde ılıman Murcia bölgesinde doğa parkı, sıcak iklimlere daha çok alışkın olan üç zürafanın bulunduğu bir kalemde ısıtıcıları açtı. Barselona kar merkezli Katalonya bölgede, 72 okulun Noel tatili sonrasında yeniden açılmasını engelleyen ve 16.000’den fazla çocuğa ekstra bir tatil imkânı bırakan bölge.
Ağır yağmurlar İtalya’nın orta ve güneyindeki sellere neden oldu ve Roma’daki yetkililer Tiber’in yükselen seviyesini izliyor. Venedik, karla kaplıydı, Venedik ise “acqua alta” fenomeniyle karşı karşıya kaldı – son derece yüksek gelgitler, çoğunlukla lagün şehrinin çoğunu kış aylarında taşıyor.
İsveç’te sıcaklıklar -38,7C’ye düşerek ülkenin enerji kaynaklarını zorladı. Ağır kar, Çek Cumhuriyeti’ndeki meşgul sınır geçişlerini iki kamyona kapatmaya zorladı. Bunlardan biri Almanya, diğeri Slovakya.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.