Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

BA çalışanı çapraz karar üzerine temyiz

  • Listed: 10 Ekim 2017 16:10

Description

58 yaşındaki Miss Eweida, güneybatı Londra’daki Twickenham’dan, İstihdam Temyiz Mahkemesinin (EAT) 2008 dolaylarında bir dolaylı din veya inanç ayrımı mağduru olmadığı yönündeki bir kararını devirmek için üç hakemin bulunmasını istiyor.
Mahkeme, 2006 Eylül ayında, inancının kişisel bir ifadesi olarak giydiği boynundaki bir zincir üzerindeki küçük gümüş haçın sergilenmesi üzerine evine gönderildiği söylendi.
Şubat 2007’de Heathrow Havalimanı Terminal 5’de müşteri hizmetleri hizmetine geri döndü. BA, mücevherin görsel öğeleriyle ilgili üniforma politikasını değiştirdikten sonra, inanç tasviri olarak veya kozmetik nedenlerle giyilenler arasında hiçbir ayrım yapılmadı.
Adli yardım için uygun olmayan ve İnsan Hakları Grubu Liberty’nin desteklediği Miss Eweida, şimdi yaptığı açıklamada, £ 120.000 civarında zarara uğradığını ve ücretleri kaybettiğini iddia ediyor.
Danışmanı Karon Monaghan QC, Temyiz Mahkemesine, merkezdeki sorunun YİYİN’in “belirli dezavantaj” sorusuna doğru bir şekilde yanıt verip vermediği konusunu söyledi.
“Bizler, dolaylı ayrımcılık hükümlerinin amaçları doğrultusunda Hıristiyanlar arasında bir grup dezavantajı oluşturmaya karar verdiklerinde YİY’nin yanlış olduğunu düşündük, itiraz eden kişi bunun gerekli olmadığını söyledi.”
Bayan Eweida’nın, yaptığı gibi, dini inançlarından kaynaklanan belirli bir dezavantaj altında olduğunu göstermesi için yeterli olduğunu söyledi.
Lord Justice Sedley, Lord Justice Carnwath ve Lady Justice Smith’in önündeki Londra’daki duruşmanın Çarşamba günü devam etmesi bekleniyor.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.