Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

BBC, TV şirketi Reef Television’ın yanında, sahte şovlar düzenliyor

  • Listed: 11 Ekim 2017 09:45

Description

Şirketin gözlemcisi dün, bağımsız üretim şirketi Reef Television tarafından üretilen birkaç günlük programda, “ciddi ve tekrarlanan” içerik yönergelerinin ihlal edildiğine karar verdiler.
BBC Trust şirketi tarafından halka üye olarak bulundu ve Angela Rippon tarafından antik uzmanlar Mark Franks ve James Rylands tarafından sunulan Güneş, Deniz ve Pazarlık Spotting’teki kameralar için yeniden sahne aldı.
İhlaller üzerinde bir özür yayınlanacak ve izleyiciler Çöp To Nakit ve Bayiler sahneleri tarafından yanıltılmış olarak gösterildi: Paranın Parmağınızı Ağzınıza Yerleştirin.
Ancak aldatmacadan habersiz olan BBC, şirketin “önemli” miktarda tazminat ödedikten sonra resif üretimlerine kamuoyu harcaması yapmaya devam edeceğini söyledi.
TaxPayers İttifakı CEO’su Matthew Elliott şunları söyledi: “BBC, izleyicileri aldatmamak konusunda sıkı olmanın vaadi üzerine geri gidiyor gibi görünüyor.

    “Lisans ücreti ödeyenlerin parası şimdi tekrar gösterilemeyen aldatıcı programlar için harcandı, bu da önemli bir maliyet anlamına geliyor.
BBC, lisans ücreti ödeyen kişilerin menfaatlerini korumakla yükümlüdür ve bu, güvenilemeyen iş ortaklarını bırakması anlamına gelmelidir. ”
Bir BBC sözcüsü, Güneş, Deniz ve Pazarlık Spotting’in sona ereceği halde, Para Çöp Kutusunun ve Satıcıların Daha Fazla Serisi: Para kazanmak için Ağzınızın Nerede Olduğunu Yazdı.
Reef’i kullanmaya devam etme kararı, BBC Trust’ın Editasyon Standartları Komitesine göre, programlar hakkında ortaya çıkardığı şeyle “BBC’nin halkının BBC’ye olan güveni bir kez daha baltalayacağını” söylerken geldi.

    Komite başkanı Richard Tait en son skandal hakkında şunları söyledi: “Reef Televizyon programında tanımlanan uygulamalar düzenli olarak BBC’nin izleyicilerini yanılttı ve tamamen kabul edilemez.”
Reef, Güneş, Deniz ve Bargain Spotting üzerinde fakery iddiaları üzerine yaz boyunca şirket için çalışmaktan askıya alındı.
Şov, arkadaşlarının veya aile üyelerinin yabancı bir bit pazarı tarafından antikalar alıp İngiltere’deki bir durakta yeniden satmalarını sağlıyor.
Bir kameramanın bir yarışmacıdan satın almak için halka üye olduğunu bildiren araştırmaları araştırırken, komite, öğeleri satın alan personel üyelerinin yedi olayının yayınlandığını keşfetti.

    İzleyicilere hiçbir zaman halkın gerçek üyelerinden başka bir şey oldukları asla netleşmedi.
Sahneleri yeniden sahneleyen iki personel olayı vardı, bir satıcı diğer poz vermeyi istedi ve gerçek bir satıcı için bir araştırmacı duruyordu.
Vakıf raporunda Reef Televizyonu, personel alımlarının gerçekleştiğini “tamamen fark etti” dedi.
Şirket, soruşturmanın bulguları hakkında yorum yapmayacak.
Geçen yıl, yayın izleme gözlemcisi Ofcom, BBC’yi yarışmalara yönelik yanıltıcı seyirci yüzünden 400.000 £ cezaya çarptırdı.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.