Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Benzinli cinayetten hüküm giymiş genç

  • Listed: 11 Ekim 2017 10:05

Description

17 yaşındaki Jessica McCagh, Stewart Blackburn’un bu yıl 25 Nisan’da Angus’ta Arbroath’taki evinin yatak odasında kızardığında alev alevine girdi.
Jüri, Livingston Yüksek Mahkemesinde 10 günlük bir duruşmanın ardından 18 yaşındaki Blackburn’u cinayetten suçlu bulmak iki saatten az sürdü.
Yargıç Lord Bracadale, Jessica’nın sevgilisinin elinde “korkunç bir ölüm” yaşadığını söyledi. Suçun, doğru düşünen insanları “derinden rahatsız edecek” dedi.
Blackburn’a şunları söyledi: “Jüri, Jessica McCagh’ın öldürülmesinden ötürü kendisine benzin atarak ve kızgın hale getirmekle suçlu buldu.
“17 yaşındaki kız arkadaşın o ve elinde korkunç bir ölümle öldü Ailesi artık yok Bu eylemler, doğru düşünen tüm insanları derinden rahatsız edecek derecede bir kötülük sergiliyor.”
Salı günü kovuşturma yapan Başsavcı-Genel Frank Mulholland QC, jürilere şöyle dedi: “Bir başka insana daha acımasız veya sadist bir muamele öngörmek zor.” Blackburn “savunmasız bir genç kadına karşı barbarca ve kötülük davası” taahhüt ettiğini söyledi.
Oybirliği ile verilen karar, dolu halk galerisinde “Evet” çığlığıyla karşılandı.
Mağdurun arkadaşları ve ailesi silahları birbirine bağlarken, ailesi Garry ve Marion McCagh gözyaşları döktüler. Blackburn başını kaldırdı, ancak jüri kararını okurken az duygu gösterdi.
Artık genç cinayet suçundan sonra barların ardındaki hayata dönmüş durumda. Cümle, Edinburgh’daki Yüksek Mahkemede 5 Ocak’a ertelendi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.