Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Billy Davies ‘in Nottingham Ormanı için rezerve edildi

  • Listed: 9 Ekim 2017 20:15

Description

16 maçta yenilmeyen Şampiyona Nottingham Forest, 11 maçlık en iyi futbol yenilmezlik maçında Premier League Birmingham City ile bir araya geliyor.
Muhtemelen üçüncü turda en zorlu maçın galipleri? Hepsi Davies’in özel kitabında.
Karşılaştığı her yönetici hakkında notlar yazdı. Birmingham patronu Alex McLeish, Motherwell’deki ilk yönetici işinde ve Davies de onun için oynadığı sırada.
“Tommy McLean’dan devraldı,” dedi Davies. “İkinci bitirdik, harika bir futbol oynadık. Harika bir yıl oldu. McLeish bir oyuncu olarak kazandı ve bir yönetici olarak galip geldi.
“Neden not almayı yapacağımı bilmiyorum. 1979’a geri dönebilir ve Rangers’la ilk öncesi sezonuma gidebilir ve yaptığımız her şeyi anlatabilirim.

    “O zamandan eve devam ettim ve alıştırmalar ve oturumlar yazdım. Ayrıca her menajer, artı ve eksiler, dediklerini, yaptıklarını da belirttim.
“Rangers’a katıldığımda, John Greig adlı bir yönetici vardı. Ona iyi, kötü ve kayıtsız olan bir dosya var. Bu bir kitap içindir. Bu noktada, yöneticinin teorilerini, yapmış oldukları oturumları açığa vuracağım. İstersen Alex McLeish kitabını verebilirim. Onun oyunculuk kariyeri size tam kalpli, kararlı, kazanmak isteyen bir merkez arkasında ne olduğunu anlatıyor.
“Anavatan’a geldiğinde onu görebiliyorduk. Her gün antrenmanın en iyi oyuncusu olduğunu iddia ediyordu. İçeri girdiği her gün, koridorlarda duyacağınız tek şey, “Ben yine maçın adamıyım” dı.

    “İşyerindeki en iyi adamın” saç kurutma makinesi “ni öğrendi, Sir Alex Ferguson. Bazen yapmak zorunda olduğun şeyi yaptı. Bazen bağırmayı severdi.
“McLeish’in bana öğrettiği en iyi şey? Zor. Bana birçok şeyi öğretti. Eğitimde çok disiplinli idi. İşlerin düzgün yapılmasını severdi. İlk yönetici görevi buydu. Eminim hatalar yaptığını itiraf ederdi.
“McLeish dosyamın aşırı sürüş teması öğreniyor olacaktı. Motherwell’teki yönetici, şimdi o müdür olmayacaktı. ”
Birmingham’daki McLeish için işler çok iyi gitti, sadece sahibi Carson Yeung’e yeni oyuncular için kendisinin 40 milyon pound istemediğini söyledi.

    Hem Birmingham hem de Forest için takım değişiklikleri yapılacak ve oyuncuları kendi lig kampanyalarını tekrar toplamaya hazır olacaklar. “Ben kesinlikle yanımı değiştireceğim,” dedi Davies ve sonra McLeish’in değişikliklerini beklediğini ayrıntılarıyla anlatıyor. “McLeish Lee Bowyer’ı alacak ve Lee Carsley’i koyacak, Seb Larsson’ı çıkarıp Keith Fahey’yi koyacak, Stuart Parnaby’ye atan Stephen Carr’ı çıkartacak, Joe Hart’ı çıkarıp birinci sınıf kaleci [Maik Taylor] koyacak. Nereye gideceğimi biliyor musun? McLeish, oyuncular dinleniyor diyebileceği kadar kaliteyi de beraberinde getiriyor. ”
Ormanın son yenilgisi kupa kravatında, Carling Kupasının üçüncü turunda, Eylül ayında Blackburn’a gitti.
McLeish, “Forest’ı tanıtım için sürpriz bir yarışmacı olarak bahşiş aldım ve muhtemelen bu turda en sert kravatımızı aldık” dedi.

    “Davies çatlama tarafı inşa etti. Benimle birlikte olduğu zaman kendi amatör takımını olduğu için koçluk görevinin sürdüğünü biliyordum. Her zaman notlar yazıyordu ve vicdanlı bir antrenördü.
“O da bir oyuncu olarak ateşli, ama yetenekli. Zencefilli saçlı ve o küçük, bu yüzden ikimizde de neden var.
“Davies her zaman ekibin dışında kalmıştı, kapımın üstesinden geldi [Davies, yanlış olduğunu iddia ediyor, kapıyı çaldı]. O bir çişci dükkanıydı. Ama ilk sezonumda müthiş bir oyuncuydu, bu da yönetim kariyerimde gerçekten yardımcı oldu.
“İskoçya’da söylediğimiz gibi ‘nippy-tatlım’ idi – biraz sıcak demektir.”

    Davies’in başka bir çevirisi var. “Çılgınca bir tatlım, kendi dilinizdeki bir *** ağrı anlamına geliyor” dedi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.