Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Bilmeceden dolaşmak

  • Listed: 4 Ekim 2017 20:10

Description

Pazar günü Peeblesshire’daki Castle Craig tesisinden kaybolduktan sonra eski Glasgow Belediye Meclisi genel sekreteri aramak için polis çağrıldı.

Tenha hastaneler kendisini “Avrupa’nın en iyi rehabilitasyon merkezlerinden biri” olarak tanımlıyor ve uyuşturucu ve alkol sorunu yaşayan hastalar için yatarak tedavi imkanı sunuyor.

    
Açıkça gay olan Bay Purcell, ani istifasıyla Salı günü İskoç siyasetini şaşkına çevirdi.
İş yükünün baskısından kaynaklanan yorgunluğu suçladı, ancak duyurunun zamanlaması, kişisel hayatında yaşanan sıkıntılara ilişkin spekülasyonlara yol açtı.

    
Dün gece, siyasetçinin danışmanlarının olayları kontrol etmekte başarısız olduğunun bir başka işareti üzerine, onun hakkındaki korkunç iddialar internette görünmeye devam etti.

Halkla İlişkiler uzmanı Jack Agarvine, firması Media House, Bay Purcell’i temsil ediyor ve müşterisinin Castle Craig’de ikamet ettiğini ve Salı günü özel hastaneden ayrıldıklarını doğruladı.

    
Günün 5.000 pound’luk “kriz yönetimi” şirketi dün, polis için bir mesele olduğunu söyleyerek aramayı onaylamayı reddetti.

Bay Irvine, “Bu konuda hiçbir şey bilmiyorum. Gerçekten bilmiyorum. Bunu ilk duyduğum şey bu “dedi.

    
Ancak Lothian and Borders Police, yaptığı açıklamada “Bir sınırda sınırda olan 28 yaşındaki bir adamın 28 Şubat 2010 Pazar günü kayıp olduğu bildirildi.

“Bir arama yapılırken adam geri döndü.”

    

Vahiy, Purcell adına hareket eden avukatların Glasgow Belediye Meclisi başkanlarının halka “kimyasal bağımlılık” çektiğini söylemeye hazırlandığını iddia ettiklerini reddetmesinden birkaç saat sonra geldi.

Raporlar, bir konsey yardımcısı tarafından, Purcell’e şok istifasından önce bir halkla ilişkiler stratejisinde yardımcı olmaya hazırlandığını öne sürdü.

    

Ancak, Levy ve McRae firması avukatları, “kimyasal bağımlılık” hikayesinin temelsiz olduğunu ısrarla vurguladılar.

BBC’ye yapılan tıbbi değerlendirmede, Castle Craig’teki bir danışman psikiyatr olan Dr Florian Kaplick, Purcell’in “uyuşturucu sorunu” nedeniyle tedavi edilmediğini belirtmek istediklerini açıkladı.
Bay Purcell’in hukuk ekibi daha sonra Glasgow Belediye Meclisi’ndeki bilgi gözlem görevlilerine rapor verdi.

Levy ve McRae, yerel otoritelerden birinin sağlıkla ilgili ayrıntıları bir gazeteye sızdırarak Veri Koruma Yasasını ihlal ettiğine inanıyor.

Bir açıklama yapan firma, “Temsilci-Avukat Peter Watson, Purcell’in iddia ettiği sağlık sorunlarıyla ilgili bilgilerin Glasgow Belediye Meclisi bünyesindeki bir veya daha fazla kişi tarafından gazeteye verilmiş gibi geldiğini iddia etti.

“Verilen bilgiler 1998 yılı Veri Koruma Kanunu hükümlerine uygun olan verilerdir. Bay Purcell tarafından eski facie tarafından yetkilendirilmediğinden Kanunun ihlal edildiği ve bir suçun işlendiği anlaşılmaktadır.

“Bay Watson, Bilgi Komiserini bu meseleyi soruşturmaya ve dava açmayı düşünmeye çağırdı.”

Dün gece Glasgow Belediye Meclisi, son hikayelerin kaynağı olduğunu inkar etti.

Bir sözcü, “Konsey, Veri Koruma Kanunu hükümlerine uyduğuna ve bu konudaki herhangi bir şikayeti ele alacağına inanıyor” dedi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.