Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Blair Şeftali subayları ‘yalın’

  • Listed: 3 Ekim 2017 05:55

Description

33 yaşındaki Blair Şeftali, 1979’da South London, South London’da Ulusal Cephe’ye karşı düzenlenen bir gösteri sırasında başın üzerine vuruldu.
Özel Patrol Grubu olarak adlandırılan Met’in ayaklanmayı bertaraf ekibinin üyelerine kauçuklanmış bir polis telsizi ya da kurşunla doldurulmuş bir maşa ile vurmaktan şüphelenildi.
Ölenlerin akrabaları, cinayetlerin yıllarca gizli olarak incelenmesi için kampanya yürütüyorlar.
Geçtiğimiz yıl Metropolitan Polis Komiseri Sir Paul Stephenson, belgeyi ancak avukatlar tarafından kontrol edildikten sonra yayınlamaya hazır olduğunu söyledi. Met’in iç şikayet bölümünde eski üst düzey yetkili olan Commander John Cass tarafından yazılan belge Salı günü yayınlandı.
Raporda şu sonuç çıkıyor: “Bir polis memurunun ölümcül darbeye çarptığı ve bu polis memuru U11’den geldiği sonucuna varılabilirken, mevcut durumun tatmin edici ve rahatsız edici olduğu konusunda hemfikir olacağından eminim. Görevli subayların tutum ve zıddı bir katkı faktörüdür.Gün subaylarının olayları karıştığından veya hata yaptığından ancak eğitimli bir polis memuru tarafından olayların daha iyi hatırlanmasını beklemek anlaşılabilir bir durumdur. kanıtların bazı subayların gerçeğe açıkça söylemediklerini gösteren durumlar olduğunu “söyledi.
Rapor, Kraliyet Kovuşturma Servisinin görevlilerin çalışmalarını tamamladığını ve bulgularını üst düzey yetkililere geri verdiklerini söylediğinde kamuya açıklandı. Rapordan bir kopyası Bay Peach’ın ortağı Celia Stubbs’u temsilen avukatlara geçti.
Yayınlanma kararı, Ian Tomlinson’un G20 protestoları sırasında ölümünden sonraki aylarda, neredeyse unutulmuş olan gözden geçirmenin kamuya açıklanmasının ardından yapıldı.
Sir Paul raporun “rahatsız edici okuma” yaptığını söyledi. “Ben derin üzüntü duyduğumu söylemek zorundayım ve gerçekten söylemek zorundayım, çünkü Blair Peach’ın ölümünden 31 yıl geçtikten sonra ailenize ve arkadaşlarına kesin bir cevap getiremedik özür dilerim. ölümüyle onunla görüştüğü korkunç koşullarla ilgili olarak. ”
Bay Şeftali’nin ortağı Bayan Stubbs nihayetinde raporu görmekten büyük sevinç duyduğunu söyledi. Bakan, “Raporun sadece 200 sayfasını okudum ancak gerçekten haklı davrandığımızı düşünüyorum, çünkü Blair’in bir polis memuru tarafından öldürüldüğünü her zaman söyledim ve raporda Blair’i vuran bir subaydı diyor. Gerçekten savcılık beklemiyordum, pişman değilim, gün içinde olanları görebilmek için rapora sahip olduğumuz için memnun oldum “dedi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.