Welcome, visitor! [ Register | LoginRSS Feed

 

 

Blatter: Şeytanların oyunundan kurtulacağız

  • Listed: Nisan 17, 2018 2:24 pm

Escort İlan Açıklaması

Nijerya’dan Amos Adamu ve FIFA’nın 2018 ve 2022 Dünya Kupaları hakkında karar verecek olan 24 kişilik yürütme komitesinin iki üyesi olan Tahiti’den Reynald Temarii, Pazar günü yapılan bir araştırmayla, oylarının karşılığında nakit talep eden gizli bir soruşturmadan mahrum bırakıldı.
Parite Çarşamba günü FIFA etik kurulundan önce çıktı ve gelecek ay kesin bir duruşma beklemek üzere “tüm futbol faaliyetlerinden” askıya alındı.
Komite ayrıca, iki ülke arasında 2018/2022 için ihale düzenlemeleri tarafından açıkça yasaklanan bir anlaşma olduğu yönündeki söylentileri soruşturmaya devam edecek.
FIFA şefleri, Dünya Kupası ev sahiplerine 2 Aralık seçimlerinin ertelenmesine karar verdiler – İngiltere, 2018 turnuvası için 2022 oylamaya itiraz eden beş adaydan biri.
Blatter, Zürih’teki bir basın toplantısında şunları söyledi: “Futbol için üzücü bir gün çünkü hayatında hüzünlü bir gün ve güneşli günler geçiremezsiniz.
“Toplumumuz şeytanlarla doludur ve bu şeytanlar onları futbolda bulmaktadır. Adil oyun için mücadele etmeliyiz, saygı için savaşmalıyız ve özellikle de FIFA’dan sorumlu insanların yapmaları gerektiği gibi davrandığını ve durum böyle değil, o zaman müdahale etmeliyiz.
“FIFA başkanı olarak, sadece FIFA yürütme komitesine değil, FIFA ailesinin tüm üyelerine, dürüst, samimi ve saygılı bir şekilde davrandığını umuyorum ve hepimiz adına bekliyorum. Çünkü futbol disiplin, saygı, adil oyun ve Dayanışma.
“Gerektiğinde müdahale etmek için gerekli araçlara sahibiz ve yaptığımız şey bu.”
Diğer dört FIFA yetkilisi – Slim Aloulou, Amadou Diakite, Ahongalu Fusimalohi ve Ismael Bhamjee – aynı zamanda futbolla ilgili herhangi bir etkinlikte yer almaktan geçici olarak vazgeçilmişlerdir.

Ad Reference ID: N/A

No Tags

No views yet

  

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

To inquire about this ad listing, complete the form below to send a message to the ad poster.