Welcome, visitor! [ Register | LoginRSS Feed

 

 

Bomba uzmanı, takas eden mayınları öldürdü

  • Listed: Nisan 17, 2018 2:17 pm

Escort İlan Açıklaması

Portsmouth’dan 52 yaşındaki Stephen “Darby” Allan, güney Sudan’da bir mayın temizleme sitesinde çalışırken kritik olarak yaralandıktan sonra hayatını kaybetti ve Mines Advisory Group’u (Mines) söyledi.
İnsani yardım örgütü, uluslararası teknik ekibinin “yüksek vasıflı ve tecrübeli” bir üyesinin ölümünden “şok ve üzüntü” duyduğunu söyledi.
MAG, güneydeki Sudanlı mayın temizleme memurlarının Güney Sudan’daki Kapoeta çevresindeki toplulukları tehdit eden kara mayınlarının ortadan kaldırılmasını denetleyen ekiplerinin başında geldi.
MAG CEO’su Lou McGrath, ona: “Darby’nin ölümü hepimizi MAG’ın şok ve üzüntüsünde bıraktı ve şimdi tüm çabalarımızı ailemize ve sevdiklerimize verebileceğimiz her türlü desteği vermeye odaklıyoruz.
“Darby’nin, Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Lübnan ve sonra Sudan’daki umutsuzca savunmasız topluluklara yardım etmek için yaptığı fedakarlık, göz ardı edilmemelidir.
“Uzun süre boyunca ailesinden uzaktaydı, çoğu zaman zorlu koşullarda çalışıyordu, ama her zaman çalışmasının yaptığı insani etkilere adanmıştı.
“Son dört yılda Darby’nin MAG ile yaptığı çalışmaların sayısız insanın hayatını kurtardığını ve bunun için asla unutmayacağımıza şüphe yok. Herkes tarafından çok özlenecek.”
Allan, 30 yılı aşkın bir deneyime sahipti ve 2006 yılında MAG’a katılmadan önce, bir Explosive Ordnance Disposal (EOD) uzmanı olarak takdir edildi.
Kraliyet Donanması’nda eski bir dalgıç olarak, ilk Körfez Savaşı’nda, Kuveyt’in limanını, plajlarını ve etrafındaki patlayıcıları temizlemek için kullanılan filo dalış ünitesinin şefi olarak görev yaptı.

Ad Reference ID: N/A

No Tags

No views yet

  

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

To inquire about this ad listing, complete the form below to send a message to the ad poster.