Welcome, visitor! [ Register | LoginRSS Feed

 

 

Borsa inanç nihayet temettü ödüyor

  • Listed: Nisan 17, 2018 10:18 am

Escort İlan Açıklaması

Capita Kayıt Kuruluşu’ndan gelen Dividend Monitor’e göre, İngiliz borsa borsalarında işlem gören şirketler Temmuz ve Eylül ayları arasında yatırımcılara 17.6 milyar sterlinlik bir ödeme yaptılar.
Ancak, rakamlar, BP’nin Meksika Körfezi felaketi sonrasında temettüünü iptal etme kararı ile bastırılıyor. BP hariç, artış oranı yüzde 13, 2008’in başından bu yana en iyi performans, bireysel yatırımcılar ve emeklilik fonları için iyi haberler getirdi.
Capita Kayıt Şirketleri Genel Müdürü Charles Cryer şunları söyledi: “Yatırımcılar nihayetinde uzun ve acı verici bir daralma döneminden sonra rahatlama içkisini çekebiliyorlar.
“Ödemeler bir kez daha dikkate alındığında yeniden ödeme yapıyor ve oldukça hızlı bir şekilde.”
Bu sene şimdiye kadar ödenen temettüler, 2009’un ilk dokuz ayında 47.8 milyar sterlinlik bir düşüşle 46.1 milyar £ seviyesine ulaştı. Ancak Capita Kayıt Şirketleri, 2010 yılının tamamı için tahminlerini 1 milyar sterlin artırarak 55,7 milyar avroya çıkardı. Ancak, 2009 yılında BP’nin ödemeyi iptal etmemesi durumunda, bu yılın toplamı geçen yıla oranla yüzde 4 daha fazla olacaktı.

    Hisse senedi kayıt hizmeti veren firma, raporu Exchange Data International’ın yardımıyla derledi. Kurutma makinesi şunları ekledi: “İngiltere’yi daha iyi bir sağlıkla görmek, Hazine’ye ekonominin kesintilere dayanabileceği yaklaşan harcama incelemesinden biraz daha fazla etkileyecek – 2010 yılı yine de geçen yıldan daha düşük bir seviyede kalacak, ancak BP’nin temettü faizlerini tekrar tekrar devreye sokacağını umut ediyor Gelecek yıl, 2011 gelir büyümesinin hızlandığını görmeli. ”
Rapor, orta ölçekli şirketlerin FTSE 100’teki muadillerinden daha iyi olduğunu gösterdi. FTSE 250’deki firmalar, üçüncü çeyrekte hissedarlarına bir önceki yıla göre% 33 oranında daha fazla ödeme yaparak, 1,4 milyar sterlin dağıttı. Buna karşılık, FTSE 100, yüzde 1,7’lik bir düşüşle 15.7 milyar sterline düştü.

    2009 yılında FTSE 250 hisse senetleri kar paylarını yüzde 44 oranında azaltmış, FTSE 100 ise sadece% 8 oranında azalmış ve BP ve Royal Dutch Shell tarafından desteklenmiştir.
Ancak FTSE 100, en büyük temettü ödemeleri kaynağı olmaya devam etmektedir. Vodafone, FTSE 250’deki tüm şirketler olarak üçüncü çeyrekte iki kat fazla ödeme yaptı.
Bu ay BP yatırımcıları, Deepwater Horizon patlamasının ardından Tony Hayward’ın yerini alan yeni CEO Bob Dudley tarafından 2011 yılında temettü ödemelerinin yeniden başlatılması yönünde umutlar sundular.
Temettü Haziran ayında hurdaya ayrıldığında, İkinci Dünya Savaşı’ndan bu yana ilk kez, yatırımcılar çeyreklik 1.7 milyar sterlinlik bir ödemeyi kaçırdılar. BP’nin temettüleri daha önce yılda 7 milyar Sterlin olmuştu ve her İngiliz Sterlini’ne 1 İngiliz Sterlini’ne ödeme yapıldı.

    BP hisseleri felaketin ardından 658p’den 296p’a düştü, ancak o zamandan beri 425p’ye geri döndü.

Ad Reference ID: N/A

No Tags

No views yet

  

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

To inquire about this ad listing, complete the form below to send a message to the ad poster.