Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Boynuzlar: Joe Hill

  • Listed: 4 Ekim 2017 18:50

Description

Horns Hill’in ikinci romanı. Fantastik ve Korku’nun (20. Yüzyıl Hayaletleri) mükemmel kısa öykülerini takiben, ilk romanı Kalp-Şekilli Kutusu, rahatsız edici derecede şefkatsiz bir kahramanın sıkıntı verdiği bir rock and roll hayalet hikayesiydi.
Boynuzlar, genç bir adam olan Ignatius William Perrish’in dikkatini çeken bir hikayesidir, o da domuz sızlayan bir akşamdan kalma ve karşılaştığı herkesi etkileyen psişik bir güce sahip bir çift boynuz ile içki içen bir gece boyunca uyanır.
Zengin bir müzisyenin oğlu Ig, tecavüz etmesi ve arkadaşı Merrin’in babasının nüfuzu yüzünden öldürülmesi nedeniyle kovuşturmadan kaçtı. Veya herkes inanıyor. Merrin cinayeti çözülmedi, ancak sadık ağabeyi Terry haricindeki çoğu insan, Ig’nin suçlu olduğunu düşünüyor.
Bunun püf noktası, Ig’nin devil gelişme sürecinin yavaş olması ve failin maskesini açmaya çalışırken herhangi bir insanın zarar görmesine karşı savunmasız kalmasıdır.

    Tamamen geliştirilene kadar yılanlardan oluşan bir orduyu komuta edemez ve güzel bir bronzluktan biraz daha fazla zarar ile ateşle ilerleyebilir.
Hill’in küçük kent anticsleri için gözü ve ergenlik ilişkilerinin çözgü ve atkıları güvence altına alınır ve Ig’nin kötü huylu çocuktan yarım şeytana yaptığı yolculuk çekici bir şekilde iletilir; ancak kronolojik koreografi gereksiz yere karmaşıktır, zamanında ileri geri hareket ederek kendi şeytani momentumunu toplamak için anlatı.
Bu, öyküye daha fazla alan derinliği verirken etkisini azaltır.

    Hill’in tür sözleşmelerine kilitlenmeyi reddettiğini takdir ediyorum, ancak bu kitap çoklu kişilik bozukluğundan etkileniyor: bu bölüm gerilim, kısmen korku fantezi, kısmi romantizm.
Milton’dan Eminem’e (bu şeytan kelimenin tam anlamıyla mavi bir elbise giyiyor) İncil imgeleri ve yaramaz kültürel referanslarda boğulmuş olsa da, ılımlı bir tutum sergiliyor.
Sonuçta Boynuzlar, cinsel kıskançlık hikayesi, aşkın kurtarma gücü ve ergenlik masumiyetinin kaybı, ruhun intikam talepleri üzerine bir benzetme haline dönüşür.
The Gospel’e bir gönderme Keith Richards, Hill’in babasının LP koleksiyonunda çok fazla vakit geçirdiği halde, insan kalbinin yarı ışıltılı gizemini özgün bir şekilde ele almayı başarabildiğini öne sürüyor.

    Gollancz, £ 14.99

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.