Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Britanya Haiti depremi sonrasında kayıp

  • Listed: 10 Ekim 2017 11:30

Description

Başlangıçta Leigh-on-Sea, Essex’teki BM çalışanı Ann Barnes (59 yaşında), çalıştığı bina Salı günü çöktüğünden beri hesaba katılmadı.
Dışişleri Bakanlığı sözcüsü, İngiliz vatandaşının kayıp olduğunu ve soruşturmaların sürdüğünü söyledi.
Dışişleri Bakanlığı sözcüsü “Bir İngiliz vatandaşının kayıp olduğunu ve Birleşmiş Milletler’in Port-au-Prince’deki karargahında birtakım kayıplar olduğunu bildirdiğinin farkındayız” dedi.
İlk İngiliz arama ve kurtarma çalışanları molozu temizlemek için ülkeye geldi. Yaklaşık 50.000 kişi, milyonlarca daha fazla yaralı, yetim kaldı ya da evsiz olmakla ölenlerden korkuyor.
Afetler Acil Durum Komitesi (DEC), bağışlar için televizyon ve radyo temyiz başvuruları başlattı; ancak acenteler hayatta kalanlara ulaşmada güçlüklerle karşılaştı.
İngiltere’nin yangın servislerinden 64 arama ve kurtarma ekibi dahil olmak üzere malzeme ve yardım görevlileri Perşembe günü, Port-au-Prince havaalanı uçuş akışını ele almak için mücadele ederken tutuldu. Ancak, ülkenin altyapısının tamamen çökmesine karşın, yardım Cuma günü sona ermeye başlamıştı.
Başbakan Gordon Brown İngiliz Hükümeti’nin 6 milyon £ yardım sözü verdiği için dünyanın çağrılmasını istedi. ABD Başkanı Barack Obama yardım çabası için 100 milyon dolar (£ 61,4 milyon) vaat etti ve Uluslararası Para Fonu (IMF) 100 milyon dolar daha ekledi.
Bay Brown, Britanyalıları bağış toplama temyiz merkezini ziyaret ettiği sırada Haiti halkına cömertçe davranmaya çağırdı. Başbakan, donörlere, Londra’nın kuzeyindeki Felaketler Acil Komitesinde çalışanlara sohbet ettikten sonra paralarının alacağı konusunda güvence verdi.
Malzemeleri taşıyan kamyonlar, kazazedeler moloz yığınının ortasında kamp kurdukları için başkente ulaşmaya başladı. Ancak araştırmalar enkazı araştırmaya devam ederken, trajedinin tam ölçeği hala açıldı. Yardım görevlileri sokaklarda cesetler yığını gördüğünü ve çocukların ölüler arasında uyurken, acı çeken kişilerin akrabalarını molozdan çıplak elleriyle kazmaya çalıştıklarını bildirdi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.