Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Bu fayda raketi, İngiliz mükelleflerine karşı büyük bir hakaret

  • Listed: 11 Ekim 2017 09:35

Description

Çarşamba akşamı Ulusal Piyango’daki ikramiyeyi kazanacağınız garantileniyorsanız bunun için bir bilet satın alır mısınız? Elbette saçma bir soru var.
Başka bir şekilde anlatalım. Dünyanın en yoksul ve en şiddetli ülkelerinden birinde doğup büyüdüyseniz, nispeten huzurlu olan ve sizi geri kalanı için lüks bir ortamda tutacak alternatif bir ülkenin farkına varırsanız bunu terk edecek misiniz? günler? Tabii ki yapardın.
Nasra Warsame’i ve kocası Bashir Aden’i İngiliz refah devletinin en büyük boyutundan zevk aldığı için kim suçlayabilir? Bu Somalili doğan çift ve sekiz İngiliz doğumlu çocuğu, haftalık 1.600 £ ‘lık bir konut parası alıyor.
Bayan Warsame ve çocukların yedisi 1.8 milyon sterlinlik Londra konağında yaşıyor. Altı yatak odası – bazıları balkonlu – dört banyo ve üç oturma odası var.

    İşsiz Bay Aden ve başka bir çocuk yakınlardaki konseyde yaşıyor. Somali’nin kişi başına düşen yıllık gelirinin 600 $ olduğu tahmin edilmektedir (yaklaşık £ 400).
Ortalama ömür 48 yıldır. Uluslar Encylopaedia göre, “tipik Somali ev ya santrifüjlü bir çatı ile dikdörtgen bir kulübe ya da metal bir açılı çatı ile silindirik bir kulübe”. Öyleyse balkon olmayacak sanırım.
Londra’daki YAŞAM, ayrıca, hem İngiliz vatandaşlığına, hem de Ulusal Sağlık Hizmetine (Chelsea ve Westminster Hastanesine tam erişime sahip olan) sahip olan bu çifti tanıyor; Chelsea ve Westminster Hastanesi, son zamanlarda öğrendiğimiz gibi, özel bebek bakımında vergi mükelleflerine maliyeti 1.400 £ bebek başına ancak tüm dünyadan kullanıcılara ücretsiz).

    Sonra, çocuk yoksulluğuna karşı yürüttüğü haçlı seferinde İşgücü tarafından genişletilen işsizlik ve aile ile ilgili diğer tüm yardımlar vardır. Warsame-Adens gibi durumlar yelpazenin en uç noktasındadır ancak çok nadir görülürler.
Çoğumuz, yedi çocuğuyla birlikte Batı Londra’da yedi odalı bir evde aylık 12.000 Pound’dan fazla konut parasıyla mal olan Afghan göçmen Toorpaki Saiedi’nin aynı derecede şok edici hikayesini hatırlıyoruz.
Ailesi toplam 170.000 £ tutarında bir vergi mükellefi geliri vardı. Afghanistan’da kişi başı ortalama gelir yaklaşık 800 $ (yaklaşık 650 £), ömrü 44 yıl iken.

    Bir an piyangoya geri dönelim. Hatırlıyor musun, Liverpool’da bir kaç hafta geride 5 milyon papel kazanan çok sevilen BT işçiler sendikası. Evet, konuştuğumuz gibi hayatları değişime uğramıştır.
Her birinin kazançlarını ihtiyatlı bir şekilde yatırmanın makul olduğunu ve yıllık gelirinin yüzde beşini garantilediğini varsayalım. Bu, her birinin yaşamak için yılda £ 250,000, İngiltere’de ortalama hanehalkı gelirinin yaklaşık 10 katı verecektir. Kaçımız böyle bir şeyin gerçekleşmesini ister?
Yine de, büyük ailelere sahip Üçüncü Dünya göçmenleri için, kapmak için olanlardan çok daha dramatik bir yaşam tarzı dönüşümü. Bu millet, kendilerine ulaşabilmeleri için kendileri için garantili kazanan bir piyango bileti.

    İngiliz Devleti, onlara sadece menşe ülkelerindeki en ayrıcalıklı kişinin keyif aldığı bir seviyede para ödeyecektir. Onları yalnızca savaş ağalarına ve prenslere evlerine geri dönebilecek şartlarda barındıracaktır.
Dünyada Somali ve Afganistan kadar fakir birçok ülke var: Etiyopya, Eritre, Nijer, Liberya, Burundi,
Zimbabwe ve Sierra Leone’nin adını koymuştum. Hindistan, Bangladeş ve Pakistan gibi çok sayıda çok nüfuslu diğer ülkeler sadece biraz daha zengin.
Hiçbir insan, bu kadar çok ülkeden yasal ya da yasadışı yollarla sınırlarımıza girmeye kararlı olduklarını merak etmiyoruz. Yolculuk sırasında çoğu, Aden Körfezini veya Akdeniz’i geçmeye çalışarak boğularak ölürler. Diğerleri, insan kaçakçılarının İngiltere’ye seslenmesini bekleyen Fransız kanal limanlarında karamsar yaşıyorlar.

    Çaresiz koşulları göz önüne alındığında, onları “refah turistleri” olarak adlandırmak belki de oldukça heveslidir. Fakat neredeyse sınırsız bir arzın olduğu ve bu ülkenin baskı altına alındığı konusunda anlaşmazlığın ötesinde.
Hakiki haktan ziyade “ihtiyaç” tahminlerine dayalı umutsuzca fayda kuralları, dünya çapında ulaşan ve bize karşı bir insanlık gelgiti dalgası çeken muazzam derecede güçlü bir çekme faktörü oluşturuyor.
BU TEŞEKKÜRLER ikramiyelerinde ciddi zararlı etkileri bulunmaktadır. Avrupa’nın en uzun saatlerinde çalışan ve durgunluğun üstünde durmak için mücadele eden Britanya’nın zaten moralileşmiş vergi mükellefleri aklılarını sorgulamaya bırakılıyor.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.