Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Bulger katili ‘Everton’u izledi ve sarhoş oldu’

  • Listed: 4 Ekim 2017 18:25

Description

2001’de şartlı tahliye edilmekten serbest bırakılan, ancak geçen hafta hapishaneye çağırılan haydut da Everton Futbol Kulübü’ne gitti ve pop grubu Keane’i görmek için Liverpool Arena’yı ziyaret etti.
1993’te kendisinin ve Robert Thompson’ın iki yaşındaki James’i öldürdüğü şehir ziyaretleri, şartlı tahliye koşullarından birinin doğrudan ihlal edildi.
27 yaşındaki son dokuz yılda Liverpool’a düzenli olarak ziyarette bulunulduğu ve burada elma suyu ve kokteyller içtiği ve ayrıca kokain ve Ecstasy hapları aldığı söylendi.
Kaynaklar Venables’in, limandan ve kulübün içki içeceğinden oluşan bir kokteyl olan Cheeky Vimtos’u aşağı çekeceğini ve kokain ve Ecstasy ile aynı etkileri üreten kitty olarak ölümcül bir ilaçtan ötürü öldürdüğünü iddia etti.
Barok Krazy House ve Bar Fly’nin yanı sıra The Beatles’un tarihi evi The Cavern Club da dahil olmak üzere gençlerle popüler bir dizi gece mekanına uğradı.

    Venables, sabahın ilk trenini şehirden çıkarmadan önce, bütün gece dışarıda kalabilir, bazen kendi başına dolaşırdı.
Venables’in, Everton’un evi olan Goodison Park’ı ziyaret ederek kulübün gömleklerini giymesi, özellikle oğlu fırsattan yoksun olan James’in annesi Denise Fergus’a öfkelenecek. Bayan Fergus dün, Venables’in cezai bir suçtan dolayı hapishaneye geri gönderilmesine rağmen korunan bir isim bulunduğunu açıklaması üzerine dün Gordon Brown’u vurdu; ayrıntılar yetkililerin açıklamayı reddetti.
Öfkeli bir Bayan Fergus dün gece arkadaşlarına şunları söyledi: “Görünüşe göre Adalet Bakanlığı Venables için kuralları uydurmakta ve bizim için yaraları sarmak için tuz bırakmaktadır.

    “Gordon Brown’un, sistemden geçen bireysel vakalar hakkında yorum yapamayacağı bahaneyi saklamak için hakaret edici buluyorum.
“Gordon Brown’un davayla ilgili yorumda bulunmasını istemiyorum – yalnızca gerçekleri istiyorum.”
Bay Brown, “Bundan bahsettiğimiz şey, birkaç yıl önce yaşanan tamamen korkunç bir suçtur, ancak yine de haklı olarak İngiliz halkını tiksinti ve rahatsız eder ve çok uzun yıllar sonra bile halkın öfkesini haklı olarak anlayabilirim.
“Ancak kamuoyu, sistem üzerinden geçmekte olan bireysel davalar hakkında yorum yapamayacağımızı biliyor ve Adalet Sekreteri’nin bu davadaki belirli kısıtlamaları açıkladığını düşünüyorum.

    “Fakat burada önemli olan şeyin, adalet sisteminin devam etmesine izin verileceği ve ne gibi hatalar yapılırsa adaletin yapıldığı kesin olarak belirtilmek istiyorum.
“Adalet sistemine gerekli olan harekete geçmesine izin verilmelidir. İnsanlar böyle bekleyeceklerdi ve olacaktı. ”
Bayan Fergus, “Halk, Venables’in hangi suçun işlendiğini ve cezasının ne olacağını bilmek hakkına sahiptir” dedi. Venables’e bir gizli işlem yapıldı, çünkü bir suç işlediği halde suç işlemiş olduğu halde gizliliğini kaybetmesi gerektiğini düşünüyorum. Şartlı tahliyesinin ihlali bu “dedi.
Venables’in geçen hafta cezaevine gönderdiği “anında geri çağırma”, bir gece kulübü dışındaki bir meslektaşıyla yapılan bir kavga hakkında polis tarafından sorgulanarak duruşmayı erteledi. James’in babası olan 43 yaşındaki Ralph Bulger, Venables ve katil Robert Thompson’ın serbest bırakılmasından sorumlu olanların “ellerinden kan aldı” iddiasını ileri sürdü.

    Venables’in tutuklanmasının başta onu serbest bırakmasının yanlış olduğunu kanıtladığını ve örtbas etmeyi “utanç verici – James ve ailesinin dişlerine bir tekme” olarak nitelendirdiğini söyledi.
Venables’in ay sonuna kadar şartlı tahliye duruşmada görünmesi bekleniyor. Hem o hem de Thompson, her ikisi de 10 James, Merseyside’daki Bootle’deki bir alışveriş merkezinden James’i kaçırdı ve onu taciz eden ve onu öldüren bir demiryolu hattına götürdü.
Cinayetten hüküm giymişler ve 1993’te ömür boyu hapis cezasına çarptırılmışlar, ancak 2001 yılında şartlı tahliye edilmekten serbest bırakılmışlardır.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.