Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Cadbury V Kraft, şimdi kişisel

  • Listed: 10 Ekim 2017 09:30

Description

Süt Sütü üreticisi savunma için son halini vererek, yıl için City kâr tahminlerini dağıtarak, temettü ödeneğini yüzde 10 artırmayı ve gelecek yılın büyümesinin güçlü olacağını belirtti.
Cadbury her zaman Kraft’ın teklifinin “cüretkar” olduğunu ısrarla vurguladı ancak dün başkanı İdari Direktör Irene Rosenfeld’in liderliğinde, Todd Stitzer’in başkanlığında kendi arzusu ile karşılaştıran Kraft yönetimine toptan saldırı başlattı.
Başkan Roger Carr, “Kraft hisseleri akran grubundan daha düşük performans gösterdi.” Dedi.
“Bu, sürekli olarak bir grup numara vaat eden ve daha az ödeme yapan yönetimin düşük performansıyla ilgilidir. Onların rekoru etkileyici değil. ”
Stitzer ekliyor: “Ortaklarımızın yaratabileceği karar, hangi insan ekibinin elinden geldiğince teslim edebilecekleri grup.”

    Kraft’ı, 2004 yılından bu yana beş ana ürün kategorisinin dördünde pazar payını kaybettiğini söyleyerek, “kütük bir kurumsal monolit” olarak nitelendirdi.
Cadbury dün 2009 performansını öne çıkardı. Yarın onları cesaretlendirir. Şirket, satışların% 11 artarak 600 milyar pound’a yükseldiğini ve kar oranının% 27 artarak 808million’a ulaştığını ve kar marjlarının arttığını belirtti.
Cadbury, ikinci yarıdaki gelirlerdeki yüzde 6’lık büyümenin, grubun 2010’a girmesinin “mükemmel bir momentum” olduğunu ima ettiğini belirtti.
Ancak analistler, rakamın yılın son çeyreğinde yavaşlamayı ima ettiğini belirtti. Ünkü üçüncü çeyrek gelirleri yüzde 7 oranında arttı. Cadbury hisseleri 777p’ye 4p düştü. Rakip şekerleme grupları Hershey ve Ferrero’nun şirket için ortak bir dağılma teklifi konusundaki görüşmelerin bitişine yakın olduğu düşünülüyor.

    Analistler, Cadbury’nin şu anda 762p’lik bir paya kıyasla değer verilen Kraft’ın mevcut nakit ve hisse senedi teklifini püskürtmeye yetecek kadar şey yaptığını söyledi. Ancak önümüzdeki salı nihai teklifini yayınlarken ABD grubu 820p’den fazla paya sahip olursa, Cadbury’nin düşeceğine inanıyorlar. Kraft, Cadbury’nin savunmasını “underwhelming” olarak nitelendirdi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.