Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Çocukların verilen Cihad eğitimi ‘

  • Listed: 11 Ekim 2017 07:50

Description

Baskılar sırasında Kuzey Batı Terörle Mücadele Birimi (CTU) polis tarafından ele geçirilen bir belge “Hiçbir çocuk Cihad eğitiminde başlatılacak kadar genç değil” dedi.
BBC’nin Inside Out ekibi tarafından özel bir program için röportaj yapılan CTU yetkilileri, üç buçuk yaşında iki çocuktan kurtarılan belgeyi ve bir filmi, bir tabanca ve Kalaşnikof tüfeği ile oynarken gösteriyor.
CTU polisi, keşiflerinin ayrı ayrı yapıldığını, gençleri radikalleştirme girişimlerinin bir kanıtı olduğunu söylüyor.
Polisin Pakistan’da çekildiğine inanılan görüntülerin, bir şüphelinin bilgisayarının sabit diskinde bulunması üzerine araştırmacılar, materyalin ne zaman ele geçirildiğini açıklamadı.
Video, polisin gerçek olduğuna inanılan silahlarla oynayan bir kız ve genç çocuğu gösteriyor.
“Silahla ne yapıyorsun?” Bir adamın sesini sorar. Kendi sorusunu yanıtlıyor: “Kâfirleri [inanmayanları] öldürmek istiyorum” dedi.
Güvenlik gerekçesiyle tespit edilemeyen üst düzey bir CTU görevlisi, programcılara şunları söyledi: “Yurtdışında çekildiğine inanıyoruz, çocukların kim olduğuna dair hiçbir fikrimiz yok, evde bulmak için şok oldular. Bunun sahte olduğuna inanıyorum, silahlar gerçek. ”
Büyük Manchester Polis Müsteşarı David Thompson, Müslüman nüfusun çoğunluğunun polisin bölgedeki terörle mücadele operasyonlarına destek verdiğini söyledi.
BBC’ye verdiği demeçte, “Görüşüm, tüm toplumun çoğunluğunun karşı karşıya olduğumuz tehdidi gördüğünü ve çok destekleyici olduğunu” söyledi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.