Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Darling, 34 milyar £ ‘lık Tory “kara deliğinin”

  • Listed: 9 Ekim 2017 23:35

Description

Milletvekilleri bugün Westminster’e döndüklerinde Şansölye, David Cameron’un vergi ve harcama önerileri üzerine vahşi bir saldırıyla yeni sezona başladı.
Ancak İşçi, Seçimin propaganda kampanyasında Sivil Hizmet’e üye olmakla suçlandı.
Dün gece partisinin saldırısı çözüldüğünde, Tory lideri suçlamaları “tam önemsiz” olarak reddetti.
Sniping, Westminster’de, bu yılki seçimden önce vergi ve harcamalarda yaşanan çatışmanın bir göstergesi olarak görüldü.
Sayın Darling, eski Başbakan John Major’ın 1992 Çalışma Hayatının “vergi bombası” manifestosunun 1992 yılındaki başarısızlığına kıyasla bir taktik olan Tory programını gözden düşürmeyi amaçlayan 150 sayfalık bir dosyayı açıkladı.

    Kıdemli Kurumlar, Hazine yetkililerinin dosyaya yönelik araştırmalara karıştıklarından öfkelenerek, tarafsızlık konusundaki Sivil Hizmet kurallarını ihlal ediyor olabilirler.
Muhafazakar bir kaynaktan “Parlamentoda sorular soracağız” dedi. Dün Şansölye, Cameron’un bir sonraki Parlamento için 45.5 milyar avroluk taahhütte bulunduğunu söyledi.
Bunlar, miras vergisi, damga vergisi, gelir vergisi indirimi ve evli çiftlerin yardımlarını geri getirme, aynı zamanda okullar, hastaneler, ceza infaz kurumları ve Silahlı Kuvvetler harcamalarını artırma sözlerini de içeriyor.
Ancak planlar, ekstra £ 11.7billion artışı ve £ 33.8billion kara delik bırakarak olacağını söyledi.

    Sayın Darling: “Bunlar, başka zamanlardan beri unutulmuş sözler değildir. Hepsi son iki yılda doğrulandı. Çoğu son birkaç ayda tekrarlandı.
“Seçiminizi başın şakası altında ve göz kırpmasıyla savunamazsınız; bazen bu sözlere kendinizi kararlı olduğunuzu iddia edersiniz ve olmadığınızı iddia etmekle suçlanırsınız.
“Onlara şimdi ve ne zaman ödeneceklerini söylemesi gerekiyor. Ya da temiz gelip onları geri çekin “dedi. Tory başkanı,” duymak istediklerini her neyse “izleyicilerine söyledi.
Bay Cameron, Çalışma dosyasını “baştan sona tamamı önemsiz” ve “tamamen sahtekâr” olarak nitelendirdi. Dedi ki: “Bu, kendi harcama planlarını yapmayı reddeden Şimşek Başbakan, kesinlikle güvenilirliği yoktur.

    “Aynı Şansölye, yalnızca 2.5 buçuk yıl önce Başbakan olduğu dönemde ulusal borcunu 543 milyar sterlin olarak yanlış tahmin etti.”
Daha sonra, dosyada listelenen iddia edilen önerilerin birçoğunun – üst düzey gelir elde edenler için 50p oranındaki gelir vergisini hurdaya atma sözü de dahil-, Tory sözleri olarak hiç kabul edilmediği ortaya çıktı.
Cameron, belgeyi okumaya başlayıncaya kadar “11 saniye içinde” teklif harcamalarının 11 milyar £ ‘ı için olan hataları tespit ettiğini iddia etti.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.