Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Darling, NI’yi artırıyor ve maaş sıkıyor

  • Listed: 11 Ekim 2017 17:50

Description

Bütçe Öncesi Raporunu Commons’da teslim eden Sayın Darling, önümüzdeki dört yıl boyunca 178 milyar avroluk yıllık açığını, toparlanma sürecini tehdit etmeyecek “düzgün bir şekilde” yarıya düşüreceğini söyledi.
Bununla birlikte, İngiltere’deki durgunluğun, daha önce düşünülenden daha derin olduğunu ve ekonominin Nisan ayında Bütçe’nde öngörüldüğü% 3.5’lik oranla bu yıl% 4.75 oranında külmesi olduğunu kabul etmek zorunda kaldı.
Ve muhalefet partileri, genel seçim sonrasına kadar kamu harcamalarındaki kesintilerin milyarlar kilosunun ertelendiği bir sırada, en zor kararı “sakal” suçlamasıyla suçladı.
Sendikalar öfkeyle tepki gösterdi ki – silahlı kuvvetler dışında – kamu fiyatlarındaki yerleşimlerin 2011’de% 1 seviyesinde olacağı ve perakende fiyat enflasyonunun% 3.5 seviyesine ulaşacağı belirtildi. Bu arada İşletmeler, Nisan ayından itibaren çalışanların, işverenlerin ve serbest meslek sahiplerinin ulusal sigorta primindeki artışın% 0,5’ten% 1’e yükselmesinin planlandığı şekliyle etkili olacağı konusunda uyarıda bulundu.
25.000 pounda kıyasla banka bonuslarında bir defaya mahsus olmak üzere bir defaya mahsus olmak üzere% 50 vergi ve planlanan% 17.5 KDV oranındaki restorasyonun haricinde, açığın üstesinden gelmek için alınması gereken ana önlemler 2011 yılına kadar yürürlüğe girmeyecek.
Sayın Darling, ekonominin “yılın dönüşü” ile tekrar büyümeye başlayacağından “emin” iken güvenin “kırılgan” kaldığını ve daha önce herhangi bir hareketin durgunluğa döndüğünü belirtti. Kamu harcamalarındaki büyümenin, bu yıl 178 milyar sterline, 2014-15 yılı için 82 milyar sterline kadar kesildiğinden, yılda ortalama% 0.8 oranında tutulacağını belirtti. “Programların sona ermesi ya da kaynakların yeni öncelikler haline getirilmesi ve bazı programların tamamen durdurulması gerektiği için bu, bazı bütçelere indirimler anlamına gelecektir” dedi.
Darling, ekonominin önümüzdeki yıl% 1 ila% 1.5 aralığında bir büyüme kaydetmesi için ekonomide ilerleme kaydettiğine hala inandığını vurguladı ancak 2011’de hızlı bir% 3.5’e yükseldi. Ancak, PBR “yeşil kitap” daki rakamlar, 2014 yılına kadar -15, toplam kamu borcu 1,47 trilyon dolara yükselirdi – milli gelirin yaklaşık% 78’i.
Gölge şansölyesi George Osborne, Şansölyenin kamu maliyesini yenileme planlarının güvenilirliğini yitirdiğini söyledi.
“Önceden Bütçe Raporu vaat edildik ve elimizdeki eller seçim öncesi bir rapordu ve bugün yönetilecek tüm ahlaki yetkileri kaybettiler” dedi. “Ülkedeki her aile, Başbakan’ın hataları yüzünden yıllarca para ödemek zorunda kalacak.”

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.