Welcome, visitor! [ Register | LoginRSS Feed

 

 

Doğum mevsimine alerji bağlantısı

  • Listed: Nisan 17, 2018 2:53 pm

Escort İlan Açıklaması

İlk üç ay içinde ilkbaharda meydana gelen bebeklerin süt ve yumurta gibi gıda alerjilerinden muzdarip olması daha olasıdır.
Bir çalışmada, rahmindeki 11. haftanın Nisan veya Mayıs aylarında olan çocukların yaklaşık% 11’inin gıda alerjisine yakalanma olasılıklarının daha yüksek olduğu bulundu.
Bu, 11. haftası Aralık veya Ocak ayında olan çocukların% 6’sı ile karşılaştırılmıştır. Genel olarak, Nisan / Mayıs grubu süt ve yumurtalara karşı Ocak / Ocak grubuna göre üç kat daha fazla duyarlıydı.
Uzmanlar polen ve gıda alerjileri arasında zaten bir bağlantı olduğunu ve en son çalışmanın bu ilişkiyi desteklediğini belirtmişlerdir.
Çalışma dönemi boyunca polen seviyeleri üzerindeki kontroller, huş ağacı ve kızılağaç poleninin Nisan ve Mayıs aylarında zirveye ulaştığını gösterdi.
Epidemiyoloji ve Toplum Sağlığı Dergisi’nde yayınlanan araştırma, Nisan 2001 ile Mart 2006 arasında doğan ve güneydoğu Finlandiya’da yaşayan 5,973 çocuğu içeriyordu. Bu grubun% 18’i dört yaşına geldiğinde gıda alerjileri açısından pozitif test yaptı.
Sonuçlar, bu yaşlara göre, gıda alerjisine duyarlılığın, doğum ayına göre değiştiğini, Haziran / Temmuz aylarında doğan çocukların% 5’inden, Ekim / Kasım ayına kadar% 10 olduğunu gösterdi.
Önceki araştırmalar, sonbahar veya kış aylarında doğan bebeklerin, ilkbahar veya yaz aylarında doğanlara göre kanlarındaki alerjenlere karşı daha yüksek dolaşımdaki antikorlar tarafından tanımlanan egzama ve hırıltılığa daha eğilimli olduğunu göstermiştir.
Uzmanlar rahmindeki bebeklerin gelişimin 11. haftasında antikor üretmeye başladığına inanıyorlar. Belirli alerjenlere karşı antikorlar yaklaşık 24 hafta gelişir.

Ad Reference ID: N/A

No Tags

No views yet

  

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

To inquire about this ad listing, complete the form below to send a message to the ad poster.