Welcome, visitor! [ Register | LoginRSS Feed

 

 

Dün geceki televizyon: Mark Gatiss ile Korku Tarihi (BBC4)

  • Listed: Nisan 17, 2018 1:48 pm

Escort İlan Açıklaması

Günümüzde çok kullanılan bir kelime, belli bir tarzın belgesellerinde değil. Bunlarda, iyi bilinen bir yüz, başlangıçta küçük bir parça parça yapar ve çoğu zaman çocukluk hatıralarının birazını tutar.
* CAIRO İKİ İÇİN LÜKS UZUN HAFTA DÖNÜYOR !!! BA CLUB SINIF UÇUŞLARI, BEŞ YILDIZLI KONAKLAMA VE 1.000 £ SPENDING PARA DAHİL! *
“Wildebeest hakkında tutkuluyum” diyorlar, Birinci Dünya Savaşı savaş alanları ya da yağmur ormanları ya da Hint demiryolu istasyonları. “Dokuz yaşımdayken bu kitaba sahip olduğumdan beri varım.” Fotoğraf makinesi genellikle şüpheli derecede iyi durumda olan kitap, daha sonra kamerada yanıp sönecek ve sunum yapan kişi, kendi konularına göre işveren gibi bir iş yapmaya devam edecek. Bu tutkunun çoğunu hiç bir zaman açıklamayacaklardı.

    Mark Gatiss (BBC4) ile Bir Korku Tarihinin ikinci kısmı, aynı tarzda başladı. Sunumumuz, aktör, romancı ve senarist Mark Gatiss, bize erken yaşlarda korku filmlerine ne kadar hayran kaldığını anlattı. Hatta eski bir çizgi romanın kopyasını bize salladı. Aradaki farkı kastetti ve bunun, programa her an girdiği zaman görebildiğini görebiliyordunuz.
Bu haftanın teması, Home Britain Korkuluğu idi. Bu film, Britanyalı stüdyoların, özellikle de Berkshire’daki Hammer kıyafetlerinin katkısını inceliyor.
Mark’ın tutkusunu tutkuyla paylaşmış olsanız da, arka arkaya soğutmalı chiller’ları çalkalayan ve arka plandaki ülke şeritlerini ve evlerini kullanan bu shoestring kıyafetlerinin hesabından etkilenmelisiniz. Hammer, İngiliz kırsalını, klasik yönetmenlerin bir parçası olarak, Hollywood yönetmenleri gittikçe daha popüler hale gelen bu türden bir tarza el koyduklarında, manzara, tilki avı ve görkemli evleri tam anlamıyla elde etmek için buraya geldiler.

    Mark’ın bu eğilime genel bir bakışı, bir yazar ve bir aktör olarak kendi deneyimleriyle renklenirken, izleyicileri korkutmanın teknik işine odaklandı.
Bu ilginç olsa da, bazı daha geniş sorular merak ediyordum. Ellilerinde, iki dünya savaşında yaşadıktan sonra sinemadaki muazzam ölümleri ekranda görmek için neden akın etti? Korku filmleri, sıkı sansür çağında et göstermenin bir yolu muydu? Yedililerin tüm bu köylüleri, kırsal korku filmleri, yaşın ve çıkarlarının bir ürünü miydi yoksa tüm süreci tekmelediler mi?
Vampirlerin ve hauntinglerin daha az hayranları için, bu sorular düşünmek ve yanıtları almak için daha tatmin edici olduğunu kanıtlamış olabilir, ancak sunucumuzun bunlara girmemesi şaşırtıcı değildir. Körüydü, azıcık değil, kendi tutkusuyla.

    Sonra yine hiçbirimiz gerçekten gördüğümüz şeyleri görmüyoruz. Ufuk: İnanmak İnanıyor mu? (BBC2) sahne sihirbazlarını, bebeklerini ve çok miktarda arıları kullanarak, bize vizyon ve algı hakkında bazı şaşırtıcı gerçekleri attı.
Özetle, beyin bize ne gördüğümüz hakkındaki fikrimizi vermek için her türlü bilgiyi kullanır ve sadece çok küçük bir kısmı gözlerden gelir. Bu, düzenli olarak “Gözlerimi takmama izin ver, böylece seni duyabileyim” diyen anneannem hariç herkese hayret uyandırabilirdi.

Ad Reference ID: N/A

No Tags

No views yet

  

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

To inquire about this ad listing, complete the form below to send a message to the ad poster.