Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Edebi stoklama dolgu maddeleri: Şakalar, teklifler ve resimli kitaplar

  • Listed: 11 Ekim 2017 13:05

Description

Noel, jollity’in en şiddetle üzerimize düşen mevsim olarak neşeli olması gereken o kadar çok şey değildir. Nasıl hissedecek anlatılacak olursa, en azından bunu yaparken iyi vakit geçirebilir miyiz? Noel alışverişinde şakalar, alıntılar ve jaunty hikayeleri olan müziklerimizin üstesinden gelebileceğimiz en büyük avantaj budur.
Bu tür kitaplar, her ikisi de kısa olmak üzere iki çeşit dikkat süresi için tasarlanmıştır. Şaka, alıntı ve resim kitapları anlık bir zevk alırken öyküler ve anılar da dakikalarca sakin oturanlara hitap ediyor.
İlk grupta bu yıl sunulan en iyi unvan, “zor zamanlar için iyi tavsiyeler” vermeyi öğreten KEEP CALM VE CARRY ON (Ebury, £ 4.99) ‘dir. Bu, Amerikan kendi kendine yardım veya ilham kitabı için sağlam bir İngiliz muadili olarak tasarlanan bir kredi sıkışıklığı tavsiye kitaptır – yardım istemediklerini düşünen insanlar için kendi kendine yardım kitabı. Tavsiyeler iki bölüme ayrılmıştır. Sakin Olun bölümünde, aşağıdakileri içeren çeşitli durgunluk konularında tavsiyeler verilir:

    Ralph Waldo Emerson’un bize bildirdiği para, “genellikle çok fazla masraftır”.
Carry On bölümünde hoşgörüsüzlük ve azim hakkında tavsiyeler verilir. WC Fields’ın bu nitelikleri konusunda sınırlı bir inanç vardır: “Başta başarılı olamazsan, tekrar deneyin. Sonra bırakın. Bu konuda aptalca bir şey olmaya da bir gerek yok. “Kitap cebine koyacak kadar küçük. İçeriğinde veya ifadesinde mizahi olan bir sürü faydalı, keskin tavsiye içerir. Tek ilgi çekici bir giriş yok ve dizi – Cicero, Shakespeare, George W. Bush – etkileyici.
Seventies setli BBC serisi Life On Mars ve Ashes To Ashes’tan kızmış, PC dışı polis DCI GENE HUNT’ın (Bantam, £ 9,99) Büyücü ve Zekası’nda farklı bir tavsiyede bulunuluyor. Hunt, sonuçları ne olursa olsun istediği gibi yapmaya eğilimlidir. Kitap, en büyük anlarını TV’den toplar ve toplu işler için yenilerini ekler. Televizyon tiyatrosu bağlamında kaldırıldı diyor ne bazıları eğlenceli kalır ama formül olarak sanal olarak sonucu belirtir vurmak-ve-özledim.

    Biraz daha uzun bir formda zevk almak için – anında türden ziyade bir dakikalık tür – TWITTERATURE (Penguen, £ 6,99), web sitesi Twitter tarzında harika kitaplar retells. Bir ‘cıvıldama’ çoğu şaka ya da alıntıdan daha uzun olmak üzere 140 karakterden fazla değil, Shakespeare, Milton ve Dante’nin eserlerini küçültmek için kısa bir boşluk bırakıyor.
Buradaki amaç, okuyucu zamandan tasarruf ederken, işin bir anlamı vermek ve onları ideal bir şekilde eğlendirmektir. Formülün çoğu zaman çalışır, ancak Moby Dick’in veya Büyük Beklentilerin twittered bir versiyonu açıkça gerçek şeyin yerine geçmez. Twitteratür, bu kitapların dikkat etmesi gereken kadar dikkat çekiyor. Daha önemli şeyler için açlık çeken okuyucular bunun için ter atmaya hazır olmalıdırlar.

    Onların “şanssızlık ve çirkin şans hikayelerini” anlatan Çılgın Hırsız’ın Öyküsü (£ 12.99, İkon) tarafından iyi hizmet edilecekler. Örnekler her yerinden alınmıştır. Alexander Fleming’in hassas
Gözyaşı kanalları penisilini keşfetmesine yardım etti. Oz Büyücüsü yapımcıları, Over The Rainbow adlı şarkıyı yalnızca şarkı sözü ile saklamaya karar verdiler, çünkü şarkı sözleri filmin herhangi bir yerindeki diyalog olarak tekrar ortaya çıktı. Masallardan bazıları bir sayfadan daha uzun. Bu tür dayanıklılığı idare edebiliyorsanız, bu, lotun en iyi ve bilgilendirici kitabıdır.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.