Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Eko-VW’ye hareket

  • Listed: 10 Ekim 2017 14:10

Description

2009’da hızlı ilerleme ve Volkswagen’in yeni çevre dostu amiral gemisi Polo BlueMotion 1.2 TDI, düşük emisyon ve yakıt tüketimi için supermini sınıfının tepesine 100 mph’tan daha fazla potansiyel vaadiyle ve ücretsiz karayolu vergisiyle doğrudan doluyor. Bununla birlikte, bu, kesinlikle “normal” bir araba hisseden, bol miktarda yaratık konforu olan ve küçük bir stilden daha fazlasını sunan bir Polo.
Bununla birlikte, yeni bebek Volkswagen’in normal sürüş keyfini normal şekilde hissetmesi, bir dizi yeni teknolojinin sayesinde kaputun altına akışı sağlamıyor. Birçoğu daha önce diğer yakıt tasarruflu modellerde görülmüş ancak nadiren birlikte görülmüştür.
VW, en büyük ekolojik faydanın, kullanıcıları yukarı veya aşağı doğru en iyi an hakkında bilgilendirmek için sürücünün ekran alanında basit bir vites değiştirme göstergesi lambası yerleştirmesinden kaynaklandığını söylüyor; yakıt ekonomisi bu önlemden yalnızca yüzde 20 oranında artırılabilir.

    Polo BlueMotion modeli üzerinde ilk kez yer alan durdurma / başlatma teknolojisi, emisyonları kilometre başına dört ila sekiz gram azaltmakta; eko-optimize edilmiş daha uzun vites oranları CO2’yi 3g / km ile 8g / km arasında azaltmakta, daha düşük zeminde yuvarlanma direnci lastikler başka bir 2g / km’den 4g / km’e kadar olan mesafeyi kaldıran rejeneratif frenleme teknolojisi, 2g / km ile 3g / km arasında daha büyük bir farkı ortadan kaldırıyor ve aerodinamik iyileştirmeler, son 1g / km ile 2g / km arasında fark yaratıyor. Tüm küçük kazançlar tek tek ama birlikte kısa sürede toplanırlar.
Aerodinamik ayarlamalardan biri olan BlueMotion rozeti ile çok daha kalın olan üst radyatör ızgarası, otomobilin yol üzerindeki diğer Polos’lardan olumlu bir şekilde öne çıkmasını sağlıyor.

    Polo BlueMotion, yeni bir ön spoyler dudak, artı belirgin açık mavi altıgen desenli ağ örgüsü ve deri ile kesilmiş bir direksiyon simidi ile birlikte, akıcı ve neredeyse sportif bir yer gibi geliyor; acılı çalılık huggers cenneti değil.
Mart ayında satışa çıktığında, üç ve beş kapılı versiyonlara 75bhp’lik sadece bir adet tamamen yeni üç silindirli 1.2 litrelik turbo dizel motor kullanılıyor.
Ekonomi ve emisyonlar için optimize edilmiş olmasına rağmen, motor hala 13.6 saniyede 0 ila 60mph zaman ve 107mph üst hız yönetir. Polo BlueMotion, sürüş için “normal” bir araba olsa da, eğlenceli olarak tanımlamak yanlış olur. Gürültülü olabilir ve alçak viteslerde uyuşukluk hissedebilirsiniz, ancak devri devam ettirmiyorsanız artı tarafta stop / start motor sistemi gerçekten iyi çalışıyor. 50mph’in üzerindeki hızlarda araba daha pürüzsüz ve daha sessiz hale gelir ve bu tür seyir hızlarında ulaşılabilir ekonomi rakamları şaşırtıcıdır.

    Rotamızın bir kentsel kesimi sırasında muhteşem bir 91mpg elde ettik. Bu inanılmaz rakam, resmi 83.1 mpg ortalamasının çok üzerinde ve VW’nin kuyruklu 100.1 mpg resmi şehir dışı yakıt ekonomisi derecelendirmesinden değil.
Yeni Polo BlueMotion’un 90g / km emisyon rakamıyla karşılaştırıldığında, Ford Fiesta Econetic ve Seat Ibiza Ecomotive’den (hem 98g / km’den), hem de Mini Cooper D’ye (104g / km’den) önceki supermini CO 2 şampiyonları şansın yok. BlueMotion, Polo’nun Birleşik Krallık’ta piyasaya sürülen yeni şekli ile evlenen 1.2 litrelik motoruyla, rakiplerine göre daha iyi zaman testi yapmalıdır.

    Polo BlueMotion, kilo ve yakıttan tasarruf etmek için rahatlık veya güvenlikten arındırılmamıştır. Standart kit, klima, CD çalar ve dört hava yastığı içerir. Emisyon faydaları, ağırlık kaybından ziyade yeni teknolojiden kaynaklanıyor.
Bununla birlikte, BlueMotion’un fiyat aralığı supermini sınıfı için yüksek, üç kapılı için yaklaşık 14.500 £ ve beş kapılı için en çok 15.100 £ ‘dan başlayan fiyat aralığından ötürü bu para için sadece iyi ekonomiden fazlasını sunması gerekiyor.
Alıcılar ayrıca sipariş ne dikkatli olmalıdır. Kafa karışıklığı içinde, Polo serisinde BlueMotion Teknolojisiyle desteklenmiş eko odaklı modeller var ancak sadece en fazla CO2 ve yakıt tasarruflu model sadece BlueMotion’a sahip. Ayrıca, sadece 65.7mpg yakıt tasarrufu yapabilecek, ancak £ 2,000 daha ucuz olan standart Polo dizel var.

    VW, amacının “dünyanın en çevreci otomobil üreticisi olmak” olduğunu belirtti ve yeni BlueMotion modellerinin “yanıcı motorlarla şu anda mümkün olanın mutlak zirvesini” temsil ettiğini belirtti.
Cesur bir iddia ama tartışması zor. Polo BlueMotion, 89 g / km’lik yeni Toyota Prius hibridinin ve birkaç sıfır emisyonlu tam elektrikli otomobilin (ciddi aralıklarla ve maliyetle ilgili uyarılarla birlikte) emisyon azaltma bahislerinde gerçekten birinci sırada yer alıyor.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.