Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Elton’un liderliğini takip edeceğim – nasıl sona erdi burada?

  • Listed: 10 Ekim 2017 02:35

Description

İlk kez değil, kendime ne yaptığımı soruyorum.
Bir çeşit delilik olabilir, ancak bu kulüp için olan sevgim Haziran 1977’de başladı. Elton John’un başkanlığında, eski Dördüncü Bölüm’ten, beşinci sezonda eski Birinci Bölüm’ün başkanlığına geçtim.
Beş sezon daha kaldığımda UEFA Kupası’nda oynadım, FA Kupası finaline ulaştım ve 22 kulüpteki Birinci Lig’de asla 12. sırayı tamamlamadım.
İkinci büyümemde, League One’dan ve Premier Lig’teki ilk çatlamamız için Şampiyonadan, sadece bir yıl süren promosyonlarımız vardı. İşler değişti.
Şimdi burada Elton’un yerine yıllar sonra geliyorum. Nasıl? Niye ya?
Bir yıl önce, Watford yönetim kurulunda yönetici olmayan bir yönetmen olarak oturmaya karar verdim. Şimdi toplantının başlayabilmesi için geçici başkanlık görevini üstlenmem istendiğinde kendimi toplantının başlangıcından önce kulübün icra başkanının ve başkan yardımcısının istifasını müteakip, Aralık ayı ortasında toplanıp başkanımda buluyorum.

    Şimdi pozisyonu 30 Haziran’a kadar kulübün mali yılının sonuna kadar kabul ettim. Önümüzde zor vaktimiz var.
Watford’da zamanlarım hakkında yazdıklarımın hiçbirinin övünmek gibi geldiği söylenemez. Bunlar sadece düz gerçekler. Ancak, ilk 10 yıllık büyümemin kariyerimin en mutlu zamanı olduğunu söylemek zorundayım, çünkü Watford’un doğal seviyesinin üstünde bir başarıya ulaştık ve ulaştım.
Son zamanlarda, müdür Aidy Boothroyd’un altında, bir kez daha üst uçuşa yükselme ve yine bir sezon sürdü. Birçok eski Premier League kulübü gibi, bir kere düşme sonrasında iki yıllık paraşüt para gittiğinde, zamanlar zorlaştı.
Ben başkan olabilirim, ancak finansal bir uzman değilim. Bununla birlikte, gelmekte olduğunuza kıyasla daha fazla para harcayıp harcamanıza izin vermeyeceğini biliyorum, er ya da geç sorun yaşarsınız ve tam olarak Watford’a olan bitiş budur.

    Ocak transfer penceresiyle, herhangi bir olası transfer işleminde çok şirin olmamız gerekir; zira genellikle, bir oyuncunun kredi süresinin herhangi bir kredi imzalamasında veya uzatılmasında ücret alınır.
Aynı zamanda onları taraftarlarımıza sunarak onları sahada temsil edecek rekabetçi ve emin bir ekip sağlamak için borçluyuz. Her şey, sahada mümkün olduğunca başarılı olabilmek için gerekli araçları en üst noktaya çıkarmak için tasarlanmalıdır.
Yönetim tecrübemi akılda tutarak müdahale eden bir başkan mı olacağım? Kesinlikle hayır. Elton birinci sınıf bir başkantı. Kulüpteki ilk büyümemde dört kişilik bir yönetim ekibimiz vardı. Bir yönetici, pazarlama müdürü, asistanım – Bertie Mee, eski Arsenal yöneticisi – ve ben.

    Birlikte, Bertie ve ben kulübü Elton olarak koştum ve yöneticiler buna ödediğimiz şeyleri – her altı haftada bir yapılan yönetim kurulu toplantılarıyla – görüşlerini savundu.
Deneyimime göre, parktaki futbolun oyuncuların, yöneticilerin ve antrenörlerin zorla yaptığı basit bir oyun olduğunu bana gösterdi.
Ve sahanın dışında, hepsini bildiklerini düşünen ve oyuna dahil olma ünlü açıdan hoşlanmayı düşünen çok meşgul baba var.
Ben oyuncu, yönetici ve şu anda başkanımdır. Rol hakkında bilgi sahibi olmam lazım, ancak yapmak istemediğim şey müdür Malky Mackay ve ekibine gereksiz baskı yapmak.
Bu sezonun başında bir düzineden fazla insan gereğinden fazla yaptık. Son yönetme tehdidi oyun oynayan personelimizi futures’ları hakkında son derece endişelendirdi.

    Umarım hepimiz yerleşebiliriz ve kendimize inanmaya başlayabilir ve yüzümüze gülümseyebilir ve belki de Premier Lig’e üçüncü kez terfi etmenin, ileriki zamanlarda ilk ikiden daha uzun sürebilir. Hırsı asla kaybetmemeliyiz.
GRAHAM TAYLOR, İngiltere’nin önde gelen spor eğitim yardımcısı Precision Training’in resmi marka elçisidir. Hassas Eğitim, Futbol Ligi’ne uzman eğitim yardımlarının resmi tedarikçileridir.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.