Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

En skorer oyuncu Defoe, Fabio’nun ana adamı.

  • Listed: 11 Ekim 2017 20:05

Description

Capello’nun tercih edilen Emile Heskey ve Wayne Rooney ortaklığını bozmayacağı varsayımı altında, Owen Jermain Defoe’nın yerini alacak ve gerektiğinde yerine geçecekti.
Capello’nun kadroda hem Owen hem de Defoe’yu seçmesini göremiyorum. Dörtten beşe doğru ilerleme tercihini arttırma ihtimali onu takip edecek bir rota değildir.
Capello’ya benzer bir konumdaydım – İsveç’teki 1992 Avrupa Şampiyonası için 20 kişilik bir kadro seçmek zorunda kaldım.
Gary Lineker, Alan Smith ve orta saha ya da ön at oynayabilecekleri bir gol atan David Platt ile, genç Alan Shearer ve tecrübeli Ian Wright arasında seçim yapmaya karar verdim. Anlaşılabilir hayal kırıklığına uğramak için Shearer’ı ilk uluslararası turnuvası olarak seçtim.
Bazıları karar ile anlaştı, bazıları karar vermedi. Ama en önemlisi, haklı olduğunu düşündüğünüz oyuncuları seçmeniz. Bu bakımdan, Capello’nun sadece bunu yapacağından hiç şüphem yok. Owen’in yapabileceği tek şey, Manchester United’da seçildiğinde gol kazandırmaktır.

    Eğer yeterli oyun oynayabilir ve puan almaya devam edebilirse, o zaman Capello ve ekibi tarafından daha yakından incelenmelidir.
Bu andan itibaren Defoe’yı seçerim. Tottenham için düzenli olarak oynuyor ve halen Premier League’de gol kralı. Çok fazla şey talep edemezsiniz.
Owen’dan çok memnunuz. Dört yıl içindeki ilk şapkası onun iyiliğini güvence altına alacak. Fakat Capello düzenli olarak oynamadığı gerekçesiyle onu sürekli olarak görmezden geldi.
Owen, Capello’nun David Beckham’ı Real Madrid’de nasıl davrandığından biraz rahatlayabilir. Beckham ilk takımla birlikte eğitim almadı, ancak kafasını yere serdi ve Capello’nun reddine olumlu ve profesyonel bir tavırla tepki verdi – ve İtalyan’ın kredisine göre bunu fark etti ve David’i ilk takıma geri getirdi. Dolayısıyla Capello’nun fikrini değiştirmesi kesinlikle mümkün değildir.

    Capello’nun zihnini okumak çok zor – başarısının nedenlerinden biri – ama Owen skorlamıyorsa oyunun diğer bölümlerine yeterince katkıda bulunmadığını hissettiğinden şüpheleniyorum. Sanırım Owen ceza puanı dışındaki hareket açısından hafif ve muhalefeti kapatmanın en iyisi değil.
Burası Rooney gibi bir oyuncunun diğer birçok forvet üzerinde yoğun bir şekilde gol atması. Defoe, aklın doğru çerçevesindeyken daha hareketlidir ve gelişme olasılığının düşük olduğu kariyerinin bir aşamasında olan Owen’den daha fazla ceza puanı alanı kaplar.
Kendim şu soruyu soruyorum: “Hedefleri puanlamaktan daha önemli olan nedir?” Ve henüz tam bir cevap bulamadım. Ancak, puan kazanabilir ve ek olarak kutunun dışında iyi şeyler yaparsanız ve ekibiniz elindeyken muhalefeti kapatacak bacaklarınız varsa, en değerli varlık haline gelirsiniz.

    Rooney sahada kendi yarıında daha az çalışıp, rakibinin yarısında daha fazla gol atarsa ​​o da daha fazla gol atar. Hem kulüp hem de ülke için bunu görüyoruz, ancak Old Trafford’da bir Rooney-Owen ortaklığı geliştiğini göremiyorum.
Şaşkınlığından sonra Sir Alex Ferguson, Aston Villa’ya karşı bu hafta sonu oynayacak maçında Owen’i seçerse ilginç olacak. Öyle olursa, Capello’nun Old Trafford’da olacağını düşünüyorum, olasılığı bu oyunun zaten günlüğüne yazıldığı ve kaç tane uluslararası oyuncunun görüleceğini akılda tutması.
Capello’nun problemi, mevsimin hala üçte ikisi olsa bile, İngiltere’nin Dünya Kupası için ilk grup oyuncularını ilan etmeden önce sadece bir dostu var. Ardından iki arkadaş daha ve final ekibi ilan edilecek. Owen’ın kulübü tarafından kaç kez seçileceğini bilmemek dışında, uluslararası bir atmosferde onu değerlendirmek için zamanı yok ya da hiç yok.

    Bazıları, Owen’ın davasında kaç tane kapa sahip olduğunu akılda tutmak önemli değil diyecekler. Capello’yu nerede yanlış anlamışlar.
Michael Owen’ı içermeyen şimdiki zamanda, herhangi bir oyuncunun tercih ettiği kadroya girmesi kolay bir yolculuk ya da kolay giriş olmaz; şapkalı ya da oyuna sokulmaz. ‘Herhangi bir oyuncu için kolay bir yolculuk ya da kolay giriş olmayacak, Capello’nun kadrosuna girelim’

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.