Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Eski muhafızlar Afgan cinayetleriyle suçlanıyor

  • Listed: 10 Ekim 2017 01:30

Description

İddianem 27 yaşındaki Justin Cannon ve 29 yaşındaki Chris Drotleff’ı ikinci derece cinayet, cinayet ve silah suçlamaları teşebbüsüyle suçladı.
Her iki görüşme sırasında da, araçlarının önünde bir kazaya neden olan bir arabada ateş açılması konusunda haklı olduklarını ve ardından onlara doğru hızlandığını söyledi.
İddianame, Kabil kavşağındaki olayların iki kişiyi öldürdüğünü söyledi. En az bir kişi yaralandı.
Drotleff son röportajda “Hayatımın tehlikede olduğunu hissettiğim zaman silahımı ateşlemeyi rahat hissediyorum,” dedi. “O gece, hayatım tehlikede% 100 idi.”
rotleff, Perşembe günü öğleden sonra birinci mahkeme heyeti tarafından davanın açılmasını istedi ve avukat tayini talebinde bulundu. Gelecek hafta bir tutuklama duruşmasına kadar gözaltına alınması emredildi. Yetkililer Cannon’un Teksas’ta ilk görünüşünü yaptığını söyledi.
Tutuklamalar, şimdi Xe olarak bilinen Blackwater’ın, şirketin yasadışı faaliyetinin düzinelerce Iraklı’nın ölümüne neden olduğuna dair bir dizi federal dava açarak kararlaştırıldı. Irak’taki bu cinayetler ve diğer sorunlar, Washington ile Bağdat arasındaki ilişkileri zorluyor ve ABD hükümetinin savaş bölgelerindeki müteahhitlerin gözetimini artırmaya ittiğini gösteriyor.
ABD’li yetkililer, müteahhitleri sorumlu tutmak için hem yasal zeminde hem de siyasi güce sahip olduklarını göstermeye çabaladılar. Birkaç Blackwater müteahhidi, Bağdat’taki Nisoor Meydanı’ndaki 2007 saldırılarında rolleri yüzünden 14 kişinin ölümüyle sonuçlandı, ancak bir hakim bu suçlamaları geçen hafta düşürdü.
Bir başka davada, federal savcılar 2006 yılında bir Irak muhafızının öldürülmesinde bir başka Blackwater müteahhitini görevlendirmek isteyen bir Seattle avukatına söylediler.
Cinayet, şirkete masum sivillerin öldürülmesine izin veren pervasızca bir kültür yetiştirmekle suçlanan davalar tarafından şiddet içeriyordu. Davacıların avukatları, uzlaşmaya varılınca yedi davanın reddedilmesine ilişkin olarak Çarşamba günü geç saatlerde bir çağrı yaptılar.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.