Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Ferrero Cadbury’ye çaktı teklifi verebilir

  • Listed: 10 Ekim 2017 06:15

Description

Ferrero Rocher ve Kinder çikolatalı yumurta yapan Ferrero, İtalyan bankası Mediobanca ile 4,5 milyar ABD doları (2,8 milyar sterlinlik) kredi görüştü.
Cadbury şu anda ABD’li firma Kraft’dan düşman bir teklifte bulunuyor ve hissedarlar 2 Şubat’a kadar İngiliz şekerlemeciyi 764p’lik bir paya veya £ 10.5 milyar değerinde teklifini kabul etme hakkına sahipler.
Tekliften muhtemel bir çıkarımı ortaya koyan Ferrero’nun, Kraft teklifini denemek ve denemek için başka bir teklif sahibiyle (muhtemelen ABD çikolata şirketi Hershey) güç toplama ihtimalinin daha fazla olduğu düşünülüyor.
Başka bir şirketle ortaklık kurma ve finansman sıralamanın zorluklarının rakip bir teklif için ısrar ettikleri anlaşılıyor ancak Ferrero’nun kredisinin ayrıntıları hala mümkün olduğunu gösteriyor.

    İtalya’dan gelen haberlere göre, Ferrero şapkasını halkaya atıp atmamaya karar vermedi.
KitKat firması Nestle’nin bir karşı teklifi reddetmesinden sonra, Cadbury için potansiyel teklif sahiplerinin sayısı azalıyor.
Cadbury, ayı Kraft girişimi karşısında şiddetli bir şekilde savaşıyor ve teklifi “cüretkâr” olarak kabul ediyor ve hissedarları şirketi bağımsız bir varlık olarak desteklemeye çağırıyor.
Süt Sütü üreticisi bu hafta, yatırımcıları firmanın gücünü ikna etmek için 2009’da güçlü satışlar gösteren ticaret rakamlarını yayınlayacak.

    Son savunma belgesi, uzun vadeli performans hedeflerini gördü ve daha yüksek kâr marjı yöneltti.
Kraft, 19 Ocak’a kadar teklifini artırıp arttırmamaya karar verdi ve 800p’den fazla bir teklifin Cadbury hissedarlarını cezbetme şansının daha fazla olduğu düşünülüyor.
Ancak, Dairylea ve Toblerone firması, Omaha’da kurulu olan Berkshire Hathaway yatırım aracı olan Kraft’ın% 10’una sahip olan Warren Buffett’in teklifini yükseltmek için desteğini almak durumunda kalacak.
Bay Buffet, Kraft’ı Cadbury için fazla ödememesi konusunda önceden uyardı ve geçen hafta, hissedarların teklifi finanse etmek için 370 milyon yeni Kraft hissesi düzenleyerek “boş onay” yazmak zorunda kalmamaları gerektiğini söyledi.

    

BURAYA SON PAKET FİYATLARINI KONTROL EDİN

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.