Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

FIA, Briatore kararına karşı itirazda bulundu

  • Listed: 10 Ekim 2017 00:20

Description

Eski Renault takımının patronu Briatore, Paris’teki Tribunal de Grande Instance’ın Salı günü kararını açıklaması sonrasında sevinç duyuyordu.
Bununla birlikte, FIA halihazırdaki seçeneklerini özellikle de TGI tarafından sorgulanan kendi tüzüklerini güçlendirmeye yönelik olarak değerlendiriyor.
Kararlarında TGI, FIA’nın 2008 Singapur Grand Prix’sini çevreleyen rezil ‘crashgate’ skandalındaki rolleri nedeniyle Briatore ve Pat Symonds’ı askıya alma yetkisine sahip olmadığını açıkladılar çünkü rekabet için lisans almadılar.
Renault’nun eski mühendislik müdürü olan Symonds, FIA tarafından beş yıl askıya alınmıştı, ancak bu da etkili bir şekilde çökertildi.
FIA kurallarına göre yalnızca lisans sahipleri (takımlar ve sürücüler) ve ulusal spor yetkilileri onaylanabilir, ancak Briatore ve Symonds gibi üçüncü şahıslar olarak kabul edilmez.
TGI kararına tepki olarak bir FIA bildirisi şöyle diyor: “FIA, Paris’in Mahkeme Masası’nın Bay Briatore ve Bay Symonds’a ilişkin kararını not ediyor.
“Mahkeme, Bay Briatore ve Bay Symonds tarafından yapılan zararların iddialarını reddetti ve FIA ​​kararının iptal edilmesine ilişkin taleplerini reddetti.
“Özellikle mahkeme, olayları incelemedi ve FIA’nın Briatore ve Symonds’ın 2008 Singapur Grand Prix’sinde kasıtlı bir kazaya neden olmak için düzenledikleri bulgularını tersine çevirmedi.
“Bununla birlikte, mahkeme, FIA’nın Bay Briatore ve Bay Symonds’a prosedürel nedenlerle yasaklar koyma yetkisini sordu ve FIA ​​lisans sahipleri değiller ve mahkemeye göre bu nedenle FIA ​​kurallarına tabi değiller. başkalarının hayatını riske atan kişilerin daha önce hiç kuşkuya uğramadığını ve FIA’nın bu noktadaki itiraz seçeneklerini dikkatlice düşünmekte olduğunu göz ardı etmeyin “dedi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.