Welcome, visitor! [ Register | LoginRSS Feed

 

 

FIFA oy iddiası için paraya soruşturma başlattı

  • Listed: Nisan 17, 2018 10:26 am

Escort İlan Açıklaması

FIFA, ABD Dünya Kupası için lobici olarak yer alan gizli gazetecilerin FIFA yürütme komitesi üyesi Nijeryalı Amos Adamu’nun oylarını 500.000 £ ‘a garanti edeceğini söyleyerek yakaladıkları iddiaları soruşturuyor.
Londra’daki bir toplantıda, Batı Afrika Futbol Birliği’nin başkanı Bay Adamu, ülkesinde dört adet yapay futbol sahası inşa etmek için para istediğini iddia etti.
Aynı zamanda, komitenin ikinci bir üyesi olan Okyanusya Futbol Konfederasyonu başkanı Reynald Temarii’nin de oyu için ödenmesi istenmiştir. Onun durumunda, bir spor akademisini finanse etmek için para istediğini iddia ediliyor.
Amerika Birleşik Devletleri, 2022 turnuvasına teklif vermeye odaklanmak istediğini söyleyerek yarıştan çekildi.
Bir FIFA sözcüsü şunları söyledi: “FIFA, bu konuyla ilgili tüm bilgi ve belgeleri almayı zaten talep etti ve bu materyali almak için bekliyor.

    “Her halükarda, FIFA, mevcut malzemeyi derhal analiz edecek ve sadece bu analiz sonuçlandırıldığında, FIFA bir sonraki adımlara karar verebilir.” İngiltere, 2018 Dünya Kupası için Rusya’nın yanı sıra halen devam eden dört müşteriden biri. Belçika ve Hollanda, İspanya ve Portekiz’den ortak teklifler.
Dışişleri Bakanı William Hague, Hükümet’in iddiaları okumak için “çok rahatsız” olduğunu söyledi.
Şöyle ekledi: “Elbette, Dünya Kupası teklifindeki tüm işlemlerin etik olarak doğru bir şekilde yapılmasını istiyoruz ve bu nedenle herkesin sürece saygı göstermesi ve sonuca saygı göstermesi anlamına geliyor.

    “Bu işlemleri bu şekilde yürütmek için tüm ulusları çağırırım.”
Adamu ve Temarii’ye yorum için ulaşılamamış, ancak iddiaları şiddetle reddettiği bilinmektedir. Onlar, Aralık ayında Zürih’te yapılacak gizli bir oylamada 2018 ve 2022 Dünya Kupalarının ev sahiplerine oy veren 24 üyeli komitede.
Son gece ortaya çıktığında FIFA şimdi iki olayı kimin ev sahipliği yaptığıyla ilgili kararı ertelemeyi düşünüyor. Sting’in görüntüleri, Adamu’nun ABD teklifini desteklediği için doğrudan para ödenmesini istediğini gösteriyor. Videoda, “özel proje” için paranın, oy kullanma şekli üzerinde bir etkisi olup olmayacağı soruldu.
Cevabı görüyor: “Açıkçası, bir etkisi olacak. Tabiki olacak. Çünkü kesinlikle buna yatırım yapacak olursanız, bu da oylamayı istediğiniz anlamına gelir. ”

    Okyanusya Futbol Konfederasyonu raporları araştırdığını doğruladı.
Eski spor bakanı Richard Caborn, FIFA’nın etik kurulunun aciliyet konusundaki iddiaları incelediğinden memnun olduğunu söyledi.
Şöyle dedi: “Operasyonel. Bu etkilidir. Şeffaf. FIFA’nın bu konuda kararlı davrandığını görmekten memnuniyet duyuyorum. Sonucunu bekleyeceğiz. ”
FIFA başkanı Sepp Blatter, yönetim kurulunun üyelerine yazdığı bir mektupta, hikayenin “çok hoş olmayan bir durum” yarattığını söyledi.

Ad Reference ID: N/A

No Tags

No views yet

  

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

To inquire about this ad listing, complete the form below to send a message to the ad poster.