Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Flavio Briatore, yasak savaşında F1’e geri dönecek

  • Listed: 10 Ekim 2017 01:05

Description

Briatore ve üç hakim, eski FIA başkanı Max Mosley’nin uzun süredir devam eden kişisel savaşını, gösterişli İtalyanların yarışa katılmak için spordan atılmalarını olumsuz etkilemek üzere kullandıkları konusunda anlaştılar.
Geçtiğimiz Eylül ayında Renault F1 ekip müdürü Briatore ve teknik direktörü Pat Symonds, çarpışma şoförü sipariş ettikleri sansasyonel kanıt sonrasında bir FIA mahkemesine çağrıldı.
Briatore, F1 için yönetim organı tarafından bir ömür boyu yasaklanmışken, Symonds beş yıl atılmıştı.
Briatore, “Büyük sevincimi ifade etmek isterim” dedi. “Bir sporcu olarak ve 20 yılı aşkın süredir araba yarışında tutkuyla ilgilenen biri olarak, FIA kararını tartışmak için medeni mahkemelere başvurma kararı benim için zor olan bir şeydi.

    “Dünya Otomobil Sporları Konseyi’nin beni yarışmanın dünyasından atmaya yönelik kişisel bir gündemi ele almak için kullandığından başka bir seçenek bırakmadı.
“Bugün verilen karar, bazı kişilerin keyfi olarak beni mahrum etmeye teşebbüs ettiği haysiyeti ve özgürlüğü geri yüklüyor.
“Bu zor dönemin ardından bu mutluluk anından hoşlanmam için biraz zaman ayıralım. F1’e olası dönüşümü merak ediyorum, bunun hakkında konuşmak için çok zaman var. ”
Briatore hayatını bir takım patronu veya şoför müdürü olarak başlatmakta özgürdür; ancak şimdi Queens Park Rangers FC de dahil olmak üzere diğer girişim girişimlerine konsantre olabilir.

    Futbol Ligi, Briatore’un bir Şampiyona kulübü işletmek için uygun ve uygun bir kişi olup olmadığına karar vermek için yargı bekliyordu. Bu tehdit artık ortadan kalktı. “Mahkeme, yaptırımın yasadışı olduğuna karar verdi,” diyen Mahkeme, Grande Örnek Mahkemesi’ndeki üç hakimden biri.
Nelson Piquet’in ufaklık iddialarında değil, 2008 FIA Grand Prix’sinde arabasını kasıtlı olarak çarptığı FIA cezası ile karar verdiler.
Bu, Renault’nun en iyi şoförü olan Fernando Alonso’ya, arsa hakkındaki herhangi bir bilgiyi reddeden koşulları tetikledi; bu sezonun tek zaferiydi. Briatore iddiaları reddetti ve ömür boyu yasak geldiğinde cezanın şiddeti üzerine F1 dünyasında çok fazla sempati vardı.

    Alonso, Mark Webber, Jarno Trulli ve Heikki Kovalainen imzaladılar – F1 yetkili satıcı Bernie Ecclestone, bir takımın yeniden çalıştırılmasına ilişkin özlemin tekrar yürüdüğüne inanıyor.
“O zamanlar katiller bile olsa bugünlerde ömür boyu hapis cezası almamakta ve mahkeme de bu konuda anlaşmış görünüyor” dedi Ecclestone. “O, padişaha geri dönmekteler. F1’de mükemmel bir karakterdi ama şimdi yapmak istediğinden emin değilim.
“Sanırım o bundan ilerleyecek. Bu onun için iyi, ancak kararı okuduğunuzda FIA için iyi değil “dedi.
Ecclestone, hakimler FIA prosedürlerini eleştirdiler ve Briatore’nun şüphelisini onaylayarak, o zaman, FIA başkanı Max Mosley’nin yasaklandığı duruşmaya başkanlık ettiklerini doğruladılar.

    Mosley ve Briatore’nin ilişkileri acı bir olaydı ve mahkeme cümlesi şunları söyledi: “Bay Mosley, soruşturma ve yasal süreci başlatmada soruşturma ve yargıdan sorumlu organların ayrılması ilkesini ihlalde kilit rol oynamıştır.”
Ayrıca, FIA’yı üç gün önceden haber vermekle ve duruşmadan önce herhangi bir belge veya masraf göndermekten dolayı Briatore’u e-postayla topladıkları için eleştirdiler.
Ayrıca 900.000 £ tazminat talep eden Briatore’ye 13.500 £, Symonds’a £ 4.500 verildi ve geri dönüş için serbest kaldı.
Symonds, yarış sabitleme aldatmaca konusundaki rolüyle ilgili vicdanlarını rahatlatabilirse, herhangi bir takımın isteyeceği engin mühendislik deneyimine sahiptir.

    Renault, dün Briatore’u ekip asistanı olarak değiştiren adamın ekibin sahibi olan Gerard Lopez ile yakından bağlantılı olan Fransız olan 36 yaşındaki Eric Boullier olacağı kararını vermeden önce ilan etmeyi seçti.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.