Welcome, visitor! [ Register | LoginRSS Feed

 

 

Fransız polisi protestocularla çatıştı

  • Listed: Nisan 17, 2018 10:59 am

Escort İlan Açıklaması

Ulusal emeklilik yaşını 60’tan 62’ye çıkarmaya yönelik planlara karşı yapılan gösteriler, polisle savaşan ve ülke çapındaki şehirlerde yangın çıkmaya başlayan maskeli gençlerle de şiddete dönüştü.
Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, “sıkıntılara” karşı koymayı ve kamu düzenini garanti altına almayı, bir hafta süren yıkıcı ama büyük ölçüde şiddet içermeyen gösteriler sonrasında isyancılarla daha fazla çatışmanın olasılığını artırmayı vaat etti.
Bay Sarkozy, yakıtın herkese açık olmasını da taahhüt etti. Bu öğleden sonra yaklaşık 4.000 dolum istasyonu kurudu, diğerlerinde uzun kuyruklar vardı.
Başbakan Francois Fillon, petrol şirketlerinin tedarik akışını sağlamak için stokları bir araya getirmeyi kabul ettiklerini söyledi.
“Hükümet, yakıt depolarını engelleyen protestocuları yerinden etmeyi sürdürecek” dedi. “Kimse bütün ülkeyi, ekonomisini ve işlerini rehin alma hakkına sahip değil.”
Protestocular, Fransız parlamentosunun emeklilik sisteminin iflas etmesini engellemeye yönelik yeni emeklilik yaşını onaylamalarını engellemeye çalışıyor.
Tedbirin bu hafta geçmesi bekleniyor, ancak yarınkiyle birlikte hareket etme planları, onu raydan çıkarma politik girişimlerinin ardından ertelendi.
Pek çok işçi, bu değişikliğin, Fransa’nın sosyal faydalarını – uzun süreli tatiller, işverenlerin işten çıkarılmasını zorlaştıran sözleşmeler ve devlet destekli bir sağlık sistemi – Amerikan tarzı kapitalizm lehine – içeren sosyal faydalarını aşmakta tehlikeli bir adım olacağını düşünüyor. ”
Paris’te büyük kalabalıklar Napolyon’un gömülü olduğu kubbeli Invalides’e doğru yürüdüler. Polis, kalabalığa, geçen hafta benzer bir yürüyüşle 60.000, yaklaşık 5.000 daha az tahmin etti.

Ad Reference ID: N/A

No Tags

No views yet

  

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

To inquire about this ad listing, complete the form below to send a message to the ad poster.