Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Gaziler için daha zihinsel bakım çağrısı

  • Listed: 11 Ekim 2017 03:50

Description

Akıl Sağlığı Vakfı, birliklerin savaşlara hizmet ettikten sonraki zihinsel sağlıklarına bakmak için daha fazlasının yapılması gerektiğini söyledi.
Vakfın eylem çağrısı, 24 yaşın altındaki gazileri, aynı yaştaki diğer insanlara göre iki ila üç kat daha fazla kendilerini öldürme ihtimalinin ortaya çıkmasından sonra geldi.
Vakıf “gazilere sağlanan zihinsel sağlık desteğini artırmak için yapılan son girişimleri memnuniyetle karşılasa da”, politika brifinginde “destek servislerinin yamalı kalması ve bazı kritik faktörlerin ele alınması gerektiğini” belirtti.
Vakfın politika müdürü Simon Lawton-Smith, “Güçlerin çoğunun sivil hayata tekrar katılması beklenirken önemli bir kısmı mücadele edecek.
“Bu gazilere sunulan yardımı iyileştirmek için son zamanlarda yapılan girişimler var, ancak bunlar yaygın bir şekilde mevcut değil ve alkol kullanım sorununun ve rahatsızlık verme riski taşıyan genç gazilere verilen destek geliştirildiğini özellikle acil olarak görmekteler.
Genç gazilerin kendi hayatlarını çağdaşlarına göre iki kat daha fazla alacakları ve cezaevlerinde depresyon ve TSSB (travma sonrası stres bozukluğu) çeken gazilerle dolu bir durumun devam edemeyeceğini “söyledi.
Hayırseverlik, sivil hayata dönen gazilere yönelik yeniden yerleşim paketleri, sadece hizmet süresi değil, ihtiyaca dayanıyor olmalıdır “dedi. Savunma Bakanlığı, genç yaştaki gazilere verilen desteğin nasıl geliştirilebileceğini de düşünmeli ve bu nedenle güçleri terk eden savunmasız gençlerin düzgün bir şekilde korunması gerektiğini ekledi.
Geçtiğimiz yıllardaki rakamlar, Afganistan’daki İngiliz askerlerinin sayısından iki kat fazla askerin cezaevinde olduğunu gösteriyor.
Yardım ekibi şunları ekledi: “Hapishanedeki gazilerin yaklaşık yarısı travma sonrası stres bozukluğu ya da depresyondan muzdariptiğinden, gazilerin iyi durumda kalmalarını sağlamak için daha fazla şey yapılması gerektiği açıktır.”

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.