Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Haiti: Roger Federer’in en iyi jesti

  • Listed: 10 Ekim 2017 15:45

Description

Yine de, Avustralya Açık’ın başlamasından sadece birkaç saat sonra, Rod Laver Arena’da Roger Federer vardı; Haiti’deki rahatlama operasyonu için para toplamak için karışık ikili bir karşılaşmada sekiz spor dalının öncü ışıklarından bir galibiyete yol açtı. .
Cumartesi sabahı Federer, Rafael Nadal, Andy Roddick, Novak Djokovic, Kim Clijsters ve Serena Williams’ın desteğini alan Federer, turnuva müdürü Craig Tiley’ye olayı sahnelenecek mi diye sordu. Bu kısa sürede.
Projedeki her kaynağı atan Tiley, göstericiyi mahkemeye çıkartmak için herkesi yerel polisten yerel taksi şoförlerine harekete geçirdi. Kapsamlı bir stadyumda oyuncular, Maria Sharapova’dan 5.700 sterlinlik bir çek dahil, 90.000 £ bilet satışı ve bağışı artırdı ancak Tiley ve Federer, bağışlar devam ederken 284.000 Pounda (Aus $ 500.000) ulaşmayı umuyor bir kere Aç başlıyor.

    Federer, “Sezonun ilk büyük kapanış arifesinde arifesinde olduğunu biliyorum, bu yüzden bazıları için kolay değil,” dedi Federer, “Ancak bence harika bir girişim. 24 saat içinde her şeyin üstesinden gelmeyi başardık ve taraftarların stadyumun doldurulmasına yardım etmek çok istekliydi “dedi.
Federer açıkça dünyanın No1’si statüsünü çok ciddiye alıyor. Federer konuşurken insanlar dinler ve bir şeyleri gerçekleştirebilecek güce sahip olduğunu bilir. Ancak sadece bir yıl önce, hepsi çok farklı görünüyordu.
Geçen yıl Open için hazırlanırken Nadal’ın arkasında ikinci sırada yer almaktan rahatsızlık duydu ve Andy Murray tarafından bile bir başlık yarışmacısı olarak gölgelenmekte olduğunu söyledi. Nadal’ın finalini kaybettiği ve ödül töreninde gözyaşı sızmasına uğradığı sırada birçok kişi tekrar büyük bir şampiyonluk kazanabileceğinden şüpheliydi.

    Fransız Açık ve Wimbledon’ı kazanarak bu teoriyi savundu ancak şu an başka bir oyuncudan daha önemli isimler kazandı – ilk kez bir baba haline geldi – Federer olası bir şampiyon olarak kimlik bilgilerinin tekrar olduğunu keşfetti sorguladı.
Kötümser kişiler, Pete Sampras’ın geçtiğimiz yaz büyük slam başlıklarını kırmasıyla, aile yaşamının çok fazla dikkatini dağıtabileceğini iddia ederek onu motivasyonundan soydu.
“Harika hissediyorum,” dedi Federer, şaşkın görünüyordu ki, herkesin kendi iradesini kazanmasından şüphe etmesi gerekir. “Sezonun başlaması bir şekilde her zaman serinletici ve heyecan vericidir. En önemlisi, oyunuma odaklandım.

    “Geçen sene No1’e dönmeye çalışırken çok çalıştım. Açıkçası, Fransızlar ve Wimbledon’la arkaya dönük başlıklar benim için harika bir başarıydı.
“Her zaman bir spekülasyon olacak. Bir aileye sahip olduğunuzda, tarihe bakarlar ve “Ah, bazı oyuncular aileleri olduklarında kazanamazlar” vb. Görürler. Ancak açlık hala orada. Ben şimdiye kadar olduğum kadar sıkı çalışıyorum. Ben sadece bebek bakıcılığı yapmadım.
“Ben de sabahları dışarı çıkıp büyük saatleri giymeyi seviyorum. Oyunumun olması gerektiği yerde olduğunu hissediyorum. Elimdeki elden gelen çabayı ancak sonuçların takip edeceğini umut ediyorum. ”
Bu yolda kaybetmiş ya da turda yaşam işinden sıkılmış bir adam gibi gelmedi.

    Yarın kampanyasına Igor Andreev’e karşı, son 22 Grand Slam’da yarı finalde veya daha başarılı olduğunu ve Roland Garros 2004’e kadar geriye gidebileceğini ve 17 maçın finaline ulaşacağını söyledi. son 18 büyük turnuva ve 11 kazandı.
Federer dün hayırseverlik için biraz yapmış olabilir, ancak eminim ki, grand slam unvanlarını kovalamaya geldiğinde o kadar basit ve kendinden merkezli.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.