Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Harriet Harman: TV yaşlı bir kadını küçümüyor

  • Listed: 9 Ekim 2017 22:40

Description

Partinin Genel Seçim kampanyasının yüzü olarak belirlenen İşçi yardımcıları lideri, “eskicilik” tartışmalarına “eski moda olma” şirket şeflerini suçlayarak savundu.
Müdahalesi, 50 yaşın üzerindeki kadınların ekrandaki kilit rollerden mahrum kaldıkları yönündeki son iddiaları anlatıyor.
BBC röportajında ​​Bayan Harman şunları söyledi: “Esasen yaşlı bir kadının tecrübesini ve bilgeliğini değerlendiremediğini düşünen eski bir tutum.
“Bence yayın medyası yaşlı insana değer vermeyi mümkün buluyor ancak yaşlı kadını değerlendirebildiklerini düşünmüyorum.”
Üst düzey bir BBC yöneticisi bir keresinde, şirket patronlarına göre, erkek sunum yapanların büyüdüklerinde “yetki” aldığını, yaşlı kadın sunumcular “sorun” haline geldiğini söyledi.

    Bayan Harman, 59, “Kadın olarak BBC haber sunucusu olmak için erkeklerden 10 yaş küçük olmalısın.
“Bu konuda çok dikkatli olmalılar ve bence endişelenmeli ve endişeli olmalılar. Sanırım çok yetenek harcıyor ve çok sayıda görüntüleyiciyi can sıkıyor “dedi.
2007’de şirket, BBC haber okuyucusu olarak 30 yıldan fazla bir süreden sonra, düzenli bir Pazar sabahı bülteninden Moira Stuart’ı (58 yaş) seçtiği için eleştirildi.
Ve geçen yıl 30 yaşındaki Alesha Dixon tarafından Strictly Come Dancing hakimi olarak değiştirilen Arlene Phillips’in (66 yaşında) aksilik, yaşlılığa karşı yeni suçlamalara yol açtı.
Yayıncı Joan Bakewell geçen yıl BBC’yi, kadın haber sunucularını serbest bırakarak, yaşlı kadınların toplumdaki konumlarına zarar vermekle suçladı.

    Hükümetin resmi “yaşlılar sesi” olan 76 yaşındaki kadın gri kadınının, şirketin “yaş önyargısı” nedeniyle televizyonda kalması için saçlarını boyamak zorunda kalacaklarını söyledi.
BBC geçen gece Bayan Harman’ın şikayetlerini reddetti. Bir sözcü şunları söyledi: “Programlarımız her zaman BBC’nin izleyicisini temsil etmemizi sağlamak için mümkün olduğunca geniş bir çeşitlilik yansıtıyor.
“Kirsty Wark, Maxine Mawhinney ve Martha Kearney düzenli olarak BBC televizyonunda ve radyoda Gloria Hunniford, Jennie Bond, Angela Rippon ve Annie Nightingale gibi sunumcuların özelliklerini taşıyor.”

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.