Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Hava Durumu: Yolda sıcak sıcaklık … ama çok uzun süre değil

  • Listed: 10 Ekim 2017 06:55

Description

Önümüzdeki birkaç gün boyunca, bazı bölgelerde yine -20C’nin (-4F) altındaki sıcaklık düşecek. Ve bugün Kuzey’de daha fazla kar tahmini var.
Ancak haftanın ilerleyen saatlerinde işler biraz ısınır ve 6C veya 7C’ye (43-45F) ulaşır.
Bu sıcak sıcaklıklar biraz rahatlama getirse de, uzmanlar çözülmenin kendi sorunlarını da beraberinde getireceğini belirtti. Kar eridiği zaman sel riskini artıracaktır.
Bazı yerlerde toprağın altında bir kar yağdı, tahminciler kaybolmak için bir hafta sürebileceğini söyledi.
Ancak 30 yıldır en şiddetli kar yağışı gören soğuk havanın çok da uzak olmadığı konusunda uyarıda bulundu. Daha fazla dondurucu sıcaklık ve kar gelecek ay ülkeyi kavrayacak.
Positive Weather Solutions’ın Jonathan Powell: “Hafif şartlar hoş geldiniz mühlet getirecek, ancak geçici. Şubat hala daha fazla dondurucu sıcaklık ve kar yağışı vermeyi vaat ediyor.

    “Söküm kendi sorunlarını beraberinde getirecek, sel şimdi farklı bir olasılık.”
Tahmin, büyük dondurucudan ölenlerin sayısı dün 29’da gerçekleşti.
Bir adam Sahil Güvenlik’leri tarafından kurtarıldıktan sonra kalın buzdan düştükten sonra hastanede öldü ve Tees’deki Stockton yakınlarındaki Tees Nehri’ne sapmış olan iki köpekini kurtardı.
Polis, evlerine girmeye zorlandıktan sonra, Jean ve Derek Randall’ın 70’lerin ortalarında olduğuna inanılan cesetleri buldu.
Tekerlekli sandalyeyle sınırlı olan Bayan Randall ve onun bakıcısı olan kocası, Kuzeybatısındaki Kingsthorpe’deki evlerinde beş güne kadar ölü kalmış olmasından korkuluyor.

    Polis, Bay Randall’ın önce öldüğünden şüpheleniyor ve Bayan Randall daha sonra öldü, çünkü ona bakacak kimse yoktu.
Bu arada, 50 araçlık bir filo, Cheshire’daki Runcorn’daki kimyasal ürünler şirketi Ineos’tan ilk 12.000 ton buz çözme tuzu tedarik etmeye başladıktan sonra kum azalışı hafif hafifledi.
Başka bir 50 kamyon bugün Pembrokeshire, Fife, Yorkshire ve Gloucestershire da dahil olmak üzere en kötü vuruş alanlarının bazılarına gidecek.
Tuz, başlangıçta Almanya’da Wilhelmshaven için klor ve gıda maddeleri üretmek üzere gönderildi, acil talepleri takiben İngiltere yollarına yönlendirildi.
Cheshire’daki bir GMB sendika bölge görevlisi olan Terry Mellor, kumun yetersizliğinin sorunun sadece bir parçası olduğunu söyledi. Dedi ki: “Konsey yolları ve kaldırımları zımparalamak için işçilere ödeme yapmaz. Tuz madenleri ile emir verilmemiştir ve konseylerin tuzu depolayacak yeterli tesisleri yoktur. Düzgün çalışan GMB tuzu madencileri bu planlama eksikliğine öfkeli. ”

    Premier maçları Cumartesi günü Wigan, Sunderland, Fulham, Hull ve Burnley ve Liverpool ve West Ham’da dün durdurulduğundan, önemli spor karşılaşmaları haftasonu hava koşullarına kurban gitti. Diğer lig maçları, yarış toplantıları ve rugby birliği maçları da ertelendi.
Yaklaşık 2.500 izci, kış kampında dondurucu soğukluğa cesaret ederek, Londra’nın doğusundaki Chingford yakınlarındaki Gilwell Park’taki sert zemine çadır çekiçleri dövüyordu.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.