Welcome, visitor! [ Register | LoginRSS Feed

 

 

HMS Ark Royal, savunma bütçesi incelemesinde hurdaya ayrıldı

  • Listed: Nisan 17, 2018 12:50 pm

Escort İlan Açıklaması

Başbakan David Cameron bugün, Stratejik Savunma ve Güvenlik İncelemesi (SDSR) hazırlığında bazı “zor” kararlar alındığını itiraf etti.
Silahlı kuvvetlerin mensuplarına hitaben şöyle dedi: “Evet, bazı zor kararlar alındı, ancak günün sonunda, tüm hizmetlerde tam kapasiteye sahip kesinlikle ön saf askeri güç olacağız ve Düşündük ki, sahip olacağımız bazı önemli ekipman ve yeteneklere işaret etmek. ”
David Cameron, İngiltere’nin kuzeybatı Londra’daki Kalıcı Ortak Merkezinde personeli, savunma bütçesine yapılan kesintilerden ötürü yeniden güvence vermeye çalıştığı sırada İngiltere’nin “ön saf” bir askeri güç olarak kalacağını söyledi.

    HMS Ark Royal, Harrier jetleri filosunun yanı sıra hurdaya çıkarılacak, Cameron şunları ekledi: “Gelecek için karar vermek zorundayız ve Ulusal Güvenlik Konseyi’nde bunun hakkında uzun tartışmalar oldu.
“Tüm askeri tavsiyeleri dinledim ve askeri tavsiye oldukça zor kararlar vermemiz gerektiğinde, şu anda Afganistan’da çalışan temel kara saldırı uçağımız olan Typhoon’u tutmak doğru bir şeydir. Harrier’i emekli etme hakkı. ”
Karar, on yıl boyunca jetleri uçurabilen bir taşıyıcı olmadan İngiltere’den ayrılacak; Donanmanın iki yeni Queen Elizabeth sınıfı taşıyıcıları ise 5,9 milyar sterlinlik bir maliyetle inşa edildi.

    Savunma sekreteri Liam Fox şunları söyledi: “Taşıyıcı grev kavramı, hava gücü projeksiyonuna sahip olduğumuz yollardan sadece bir tanesi.
“Tornado’muz var, şu anda Typhoon’umuz var ve şu an askeri görüşümüz var: çünkü şu anda temel aldığımız ya da havai fişeklerle ilgili herhangi bir sorunumuz yok, o zaman İngiltere bu şekilde hava gücü üretebiliyor”.
Bay Fox ayrıca, Trident nükleer caydırıcılığının, denizaltı silahını yenilemeye ilişkin temel kararın genel seçimden sonraya kadar erteleneceği yönünde bir duyuru sonucunda ele geçirilebileceği yönündeki önerileri reddetti.

    “Aldığımız tedbirlerin hiçbir şekilde nükleer caydırıcılığımızın etkinliğini ve ne denli sürekli bir caydırıcılığa sahip olduğumuzu etkileyeceğine inanmıyorum.”
Taşıyıcıları inşa etme programı, sözleşmeyi terk etmenin –şimdiden inşa halindeki gemilerden biriyle- terk edilmesinin, vergi mükellefine daha fazla maliyet getireceği sonucuna varması üzerine, baltan kurtuldu.
Başbakan David Cameron, Savunma Bakanlığının yıllık bütçesini yaklaşık 37 milyar £ ‘a kadar 3 milyar sterline kadar çıkarabilecek savunma kesintileri ayrıntılarıyla Avam Kamarasına hitap edecek.

    İngiltere’nin askeri kemer sıkma planı, Hazine şefi George Osborne’un uzun zamandır beklenen ve departman bütçelerini ve refah faturalarını büyük ölçüde kesmek için hükümet çapında bir program açıklamasından bir gün önce geliyor.
II. Dünya Savaşı’ndan bu yana kamu harcamalarındaki en büyük kesintiler, Britanya’nın gayri safi yurtiçi hasılasının yüzde 10’unu aşan bütçe açığını fiilen ortadan kaldırmayı hedefliyor.

Ad Reference ID: N/A

No Tags

No views yet

  

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

To inquire about this ad listing, complete the form below to send a message to the ad poster.