Welcome, visitor! [ Register | LoginRSS Feed

 

 

Hollandalı milletvekili ‘İslam’ı çarpma hakkına sahipti’

  • Listed: Nisan 17, 2018 11:05 am

Escort İlan Açıklaması

Hollanda’nın en popüler siyasilerinden biri olan Wilders, İslam’ı Nazizme eşitleyerek, “kafa paçavralarına” vergi çağrısında bulunarak ve Kuran yasağını savunarak nefret söylemi yasalarını ihlal etmekle suçlanıyor.
İslam’ın şiddet içeren ve hoşgörüsüz bir din olduğunu savunan Fitna adlı filmi, dünyanın dört bir yanındaki Müslümanlardan protestolara yol açtı.
Avukat Bram Moszkowicz, duruşmasının kapanış konuşmasında Wilders’in konuşma özgürlüğü hakkını kullandığını ve onu Winston Churchill ve Galileo da dahil olmak üzere popüler olmayan görüşleri seslendirmeye istekli tarihsel figürlerle karşılaştırdığını söyledi.
Moszkowicz, “Yabancılar, diğerlerinin nefretini bilinir ve bunu şiddetle uyarır” dedi. “Elçiyi vurma.”
Savcılar başlangıçta Wilders aleyhinde suçlamada bulunmayı reddetmişlerdi, ancak temyiz mahkemesinde bu kararı almaları emredilmişti.
Savcılar geçen haftaki kanıtlarını bitirdikten sonra Wilders ‘in açıklamalarının meşru siyasi tartışmaların bir parçası olduğunu, kendilerine karşı bir dava açamadıklarını kabul ettiklerini ve beraatini talep ettiklerini söylediler. Ancak hâkimler onu hala mahkum edebilirlerdi.
5 Kasım’da bir karar bekleniyor. Hüküm giymiş Wilders hapishanede bir yıla kadar karşı karşıya kalabilirse, küçük bir para cezası daha olasıdır.
İddia edilen kurbanlar, Wilders’ın sözlerinin Müslümanlara karşı düşüncelerini zehirlediğini, başörtülü kadınlara yönelik sözlü taciz, Faslı gençlerin iş bulmaları ve cami yakmalarına yol açması gibi sorunlara yol açtığına dair kanıtlar sundular.
Moszkowicz, sadece Wilders’ın beraat etmesinin değil, bütün davanın reddedilmesi gerektiğini söyledi. Mahkeme, mahkeme emrini veren temyiz mahkemesinin, Wilders’ı masum kabul etmediğini iddia etti.

Ad Reference ID: N/A

No Tags

No views yet

  

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

To inquire about this ad listing, complete the form below to send a message to the ad poster.