Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Hükümet, yol tuzu uyarısına rağmen hareket edemedi

  • Listed: 10 Ekim 2017 03:30

Description

Ve kötü hava nihayet geçen ay vurdu, İngiltere’de 100 yıl içinde en kötü kışlardan birinde yaşıyor olması nedeniyle, altı gün değerinde – stokta ne kadar tuz bulundurulması gerektiği konusunda konseylere hükümet rehberliği yeteri kadar yetersiz kalmıştı.
Hükümetin Temmuz ayında tamamladığı ve Ağustos ayı başlarında yayınlanan bir rapor, şiddetli bir kışın Britanya yollarının süratle hareket etmesini sağlamak için ne gibi hazırlıkların yapılması gerektiğini 19 öneride bulundu.
Ulusal ve yerel yönetimlerden alınan Birleşik Krallık Karayolları İrtibat Grubu’na, geçen kışın soğuk hava dalgalanmasının ciddi sorunlarla sonuçlanan ve çoğu tuz kaynağının bittiğini Şubat ayında doruk noktasına getiren dersler hakkında rapor sunmaları istendi.

    Ancak, hükümetin yanıtını vermesi 15 Aralık’a kadar sürdü – bu kışın ilk kar yağışının tahmininden sadece iki gün önce.
Gölge Yerel Yönetim ve Topluluklar Sekreteri Caroline Spelman şunları söyledi: “Bakanlar Temmuz ayında bu önemli raporda görev almışlardı, hazırlıklar çok daha iyi olurdu ama ne yazıkki Hükümet beş ay boyunca elinde kaldı, Aralık ayının sonlarında 48 yaşına kadar sınırlı bir işlem yapıyordu. Kar yağmaya başlamadan saatler önce. ”
Ms Spelman daha sonra, “İngiltere’yi hareket ettirmek için saatlerce çalışmak” için konseylere övgü içinde bulunan ancak hükümete rapora cevap vermenin gecikmesinin, tüm tavsiyelerini uygulama kabiliyetlerinden “taviz verdiği” konusunda acil bir Commons tartışmasını güvence altına aldı.

    Hükümetin, geçen ayki rehberlik çalışmalarını, devam eden sorunların tahminleri doğrultusunda konseylerin stoklarında altı günlük tuza sahip olması gerektiğini gözden geçirip düzeltmeyeceğini sordu.
Ancak Ulaştırma Bakanı Sadık Khan, “umutsuzluğun” yayılması için Tories’i suçladı. Ülkenin 30 yıldır en kötü havayla savaştığı göz önüne alındığında, insanları “perspektif hissetmek” için çağırdı.
Bay Khan, konseylerin UKRLG’nin önerileri üzerine resmi bir tepkiye ihtiyaç duymadıklarını ve bazılarının 69 gün boyunca yeterli miktarda tuz oluşturduğunu söyledi.
Spelman Bayan Spelman’a şunları söyledi: “Bazıları, merkezi hükümette parmağınızı işaret ettiğinizden birinin, yerel yönetimlerin çoğunun Muhafazakâr-yönetime tabi olması olduğunu söyleyebilir.”

    Karayolları Acentası’nın 500 tuz serpicisi ve kar temizleme makinesi, büyük rotaların “büyük çoğunluğunu” açık tuttu ve konseyler, önceki dört günde 60000 kilometre yolun 38.500 ton tuz ile öğütülmüş olduğunu tahmin ediyorlardı.
Yerel yollara bakan konseyler dün taze tuz dağıtımlarını beklediklerini düşünürken rasyona zorlandıklarını söyledi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.