Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

İki İngiliz hava kazasında öldürüldü

  • Listed: 11 Ekim 2017 00:00

Description

Etiyopyalı havayolu şirketi, fırtınalı havalarda, yerden ayrıldıktan birkaç dakika sonra Lübnan’dan uzakta denize düştü ve tanıkların “ateş topu” gördüklerini söyledi.
90 yolcu ve mürettebat arasında kurtulanların haberleri yok. Kurtarıcılar fırtınalı suları aradıklarından en az 12 ceset kurtarıldı.
Bir Dışişleri Bakanlığı sözcüsü, “Bir İngiliz vatandaşı ve bir çift vatandaşımızın Beyrut’tan Etiyopya’ya giden Etiyopya Hava Üssü ET 409’da yerleşik olduklarını doğrulayabiliriz” dedi. Kıbrıs’taki bir İngiliz Kraliyet Hava Kuvvetleri helikopteri Lübnan’daki yetkililerin ” arama ve kurtarma operasyonu.
Lübnan Cumhurbaşkanı Michel Süleyman, terörizmin şüpheli olmadığını söyledi. “Sabotaj şu an itibariyle reddedildi” dedi.
Boeing 737-800, Etiyopyalı sermayenin yerel saatiyle saat 2.30’da kalktı, Gazi Aridi, kamu işleri ve ulaştırma bakanı, Addis Ababa dedi. Uçak, Lübnan kıyısından yaklaşık 2 mil uzakta indiğini söyledi.
Lübnan ordusu yaptığı açıklamada, uçağın kalkıştan kısa süre önce ateşlendiğini söyledi.
Etiyopya Havayolları Genel Sekreteri Girma Wake, Addis Ababa’daki gazetecilere, gemidekilerin veya kazanın nedenleri hakkında hiçbir bilgiye sahip olmadığını söyledi. CIT Havacılık ve Uzay Dairesi’nden kiralanmış olan uçağın 25 Aralık’ta hizmet gördüğünü ve denetimden geçtiğini söyledi.
Lübnan Başbakanı Saad Hariri bir gün yas tuttu ve kapalı okullar ve hükümet daireleri ilan etti. Yolcuların yakınları Beyrut havaalanında, çoğu da ağlarken ve sarılıp, VIP alana yönlendirildiler.
Uçak, 83 yolcu ve 7 mürettebat dahil 90 kişiyi taşıyordu. Ulaştırma bakanı Bay Aridi, yolcuları 54 Lübnanlı, 22 Etiyopyalı, bir Irak, bir Suriye, bir Lübnanlı kökenli bir Kanada, bir Lübnan kökenli Rus, bir Fransız kadın ve iki Lübnan kökenli İngiliz olarak tespit etti.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.