Welcome, visitor! [ Register | LoginRSS Feed

 

 

İnceleme: Denizden Gelen Lady, Henrik Ibsen – Royal Exchange Tiyatrosu, Manchester

  • Listed: Nisan 17, 2018 12:47 pm

Escort İlan Açıklaması

Başlangıçta ‘Denizkızı’ olarak adlandırılan bu Henrik Ibsen 1888 masalı Ellida Wangel’i (perili Neve McIntosh) görüyor, bir il doktoru (Reece Dinsdale) ile evlendi, ancak sadece kağıt üzerinde değil, kalbinde.
On yıl önce, deniz feneri sahibi kızı Ellida gizemli bir denizciyle (Bill Ward) nişanlıymış, ancak bir cinayet onu kaçmaya zorladığında, kendisini beklemek için yalvarmış bir “evlilik” bağı olarak kabul etmesi için onunla beklemesini istedi.
Denizci, “O benimdir, her zaman benim olacak” ve her zaman olduğu gibi, her zaman olduğu gibi, sıkıcı, karaya oturmuş yaşamıyla kıyaslandığında deniz gibi göçebe bir tehlike işareti sunduğunu düşünüyor.
Wangel dul eşi ile evlendi ve üvey kızları Bolette ve Hilde’i yetiştirerek, eski aşkı aniden geri dönene kadar iki numaralı eşin rolünü kabul etti.

    Ve denizci ona iddia ettiğinde, eşinin fırça darbeleri için sadece boş bir tuval değil, aynı zamanda 19’uncu yüzyılın eşinin ‘rüya’ eşitliğini seçmesi gerekir.
Yönetmen Sarah Frankcom’un prodüksiyonu, İngiliz oyun yazarı David Eldridge tarafından yapılan çalışmanın yeni bir uyarlamasına dayanan performansın derinliklerinde.
Bir denizkızı gibi suya sıçrayan Ellida ile açılır. McIntosh onu sürekli işkence ile dürttü, bazen izlemek için acı veriyor.
Ancak, yaşlı bir aile arkadaşı olan Arnholm (mükemmel Jonathan Keeble) genç Bolette’in zihnindeki geleceğine dair benzer bir korku üzerinde, onu tuzağa düşürmek için kullandığında, Dr. Wangel bir kocanın bir karı kafese sığamayacağını anlar.

    Burada Reece Dinsdale, bir dakika içinde inanamayarak parlar, bir dakika sonra öfkelenir – doktor, karısının sonbahar esintisinde bir yaprak gibi süzülüp giden yapraklarını kontrol etmek ve sallamak için mücadele ettiği gibi.
Çarpıcı McIntosh’un duyarlı portrüsü, evli çiftin bağı yavaşça yüzeyler gibi şiddetli bir tek-zihinli kararlılıkla kemik çini kırılganlığını yakalar; Wangel’in ölü karısı için daha az yer değiştirdiğini düşünüyor, bu yüzden denizcinin daha az bir versiyonunu hissetmesini sağlıyor.
Ve bu gizemli denizcinin nesi? Ward’un gölgeli karakteri bize, kendi kimliğimizi, dünyadan yalnız olma, sevilmeyen veya atılma korkusundan kurtaracağız.

    Gişe: 0161 833 9833, 6 Kasım’a kadar
Karar: 4/5

Ad Reference ID: N/A

No Tags

No views yet

  

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

To inquire about this ad listing, complete the form below to send a message to the ad poster.