Welcome, visitor! [ Register | LoginRSS Feed

 

 

İngiltere Dünya Kupası teklifi iddialarla sarsıldı

  • Listed: Nisan 17, 2018 10:04 am

Escort İlan Açıklaması

Bahsedilen ve prensipte kabul edildiği iddia edilen bu türden rüşvetlerin açığa çıkması spor dünyasındaki içeridekilere sürpriz değildir. Tek tartışma, bu tür eylemlerin ortaya çıkıp çıkmayacağı olmuştur.
Dün, Nijerya’nın komşuluğu Batı Afrika’yı temsil eden Amos Adamu’ya dönüştü ve Yeni Zelanda’nın Yeni Zelandalı başkan yardımcısı Reynald Temarii, gizli bir muhabir tarafından yakalanan Yeni Zelanda’nın başkan yardımcısı olan Reynald Temarii, eski bir anlaşmayı müzakere etti. 500.000 £ ‘a olan oyu için ve ikincisi bir spor akademisini finanse etmek için 1,5 milyon sterlin istedi. Her iki adam da, Dünya Kupası’ndan sonra Nijerya’da iş hakkında konuştuğunu ve oylarının satışı için ısrar etmediğini iddia ederek Adamu’nun herhangi bir yanlış davrandığını reddediyor.
Ancak Uluslararası Olimpiyat Komitesi’nin 1998-99 yıllarındaki Salt Lake City skandalıyla sonuçlanan bu tür “müzakereler”, spor etkinliklerinde birçok kararın altında kaldı. Okyanusya Konfederasyonu zaten bir soruşturma başlattı.

    Daha zengin olan turnuva, hem seçmenler hem de teklif sahipleri için daha büyük bir cazibe. İngiltere, güvenle ifade edilebilir, masum kalır.
Oylamada daha fazla şeffaflık kısmi bir çözümdür. İngiltere’nin Geoff Thompson, Dr Michel D’Hooghe (Belçika) ve Dr. MJ Chung (Güney Kore) gibi icra komitesinin üyelerinden birinin, 2 Aralık’ta Zürih’te oy kullanması gerektiği yönünde bir felaketle, FIFA’nın şüphe uyandırması mümkün değil. şeffaf ve demokratik olmak.
IOC ve UEFA’da olduğu gibi, yönetmeliğin de kendi ülkeleri olduğu sürece seçmenler dışında tutulduğu düzenlemesi de olmalıdır. Yenilikçi oylama oyu, yürütme üyelerinin mali olarak baştan çıkarılmadığını, ancak kararları haklı çıkarmalarını zorunlu kılacağını kesin olarak kanıtlamayacaktır.

    Ne yazık ki, FIFA’nın 2018 ve 2022 Dünya Kupaları hakkındaki soruşturmayı ertelemeyi düşündüğünü bilerek bilgilendirilmiş önerilerde bulunulmadığı sürece, 2018 oylamasında, zaman içinde gerçekleşmesi pek muhtemel değil.
22 yaşındaki bir FIFA yetkilisi olan Dr. D’Hooghe açık fikirli olmaya devam ediyor. “[Şeffaflık] fikri benim için bir sorun değil, bunun hakkında düşünmek için zaman isterim” dedi.
“Oy her zaman gizlidi ve bence öyle kalacağını düşünüyorum. Dürüst karar vericilerin gizliliğini koruyor ve şeffaflığın dürüst olmayanlara karşı korunma argümanı olduğundan emin değilim. ”
Dünkü maruziyet ile 1998’de Salt Lake televizyon kanalınınki arasındaki fark, soruşturma sokağında gerçekte hiçbir anlaşma yapılmadığı, oyların sadece yüzde 10’unun ne olacağı konusunda şüphe uyandıran bir durum olmadığı. IOC neredeyse 100 kurucu üyelerinin yüzde 15’i arasında gerçekleştiğini göstermişti.

    Ancak IOC, teklif şehirleri ile IOC üyeleri arasında herhangi bir şekilde ziyaretleri yasaklayarak, aracılar veya diğer aracılar tarafından herhangi bir yerde yapılan anlaşmaların yapılma olasılığını engellemedi.
FIFA’nın mevcut iddiaları soruşturması, gazete sokmasına karışanların askıya alınmasını içermelidir.
24 icracı üyeden hangisinin teşviklere açık olabileceği ve dokuz teklif veren ülkeden hangisinin teklif edilebileceği hakkındaki spekülasyonlar, aylar boyunca bilgilendirilmiş medya çevreleri arasında sabit olmuştur. Bu sezon Şampiyonlar Ligi için UEFA beraberliğinde, deneyimli bir İtalyan gazeteci bana belirli iki ülkenin neden 2018 ve 2022 tekliflerini kazanacağını açık bir şekilde açıkladı. İngiltere onlardan biri değildi.

    Ve haklı olduğuna inanmak için iyi bir sebebim var.
İyi niyetli başyazılar, David Cameron’un geçen hafta nasıl bir zamana FIFA başkanı Sepp Blatter’in İngiltere’nin erdemlerini ikna ettiğini vurguluyor. Ne yazık ki, üst düzey çağdaş sporun ticari dünyasında, dürüstlükle, dürüstlük çoğu zaman pencereden uçuyor.

Ad Reference ID: N/A

No Tags

No views yet

  

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

To inquire about this ad listing, complete the form below to send a message to the ad poster.