Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

İngiltere, Fransız nükleer santralleri için yasa tasarısı ile

  • Listed: 10 Ekim 2017 21:25

Description

Resmi bir raporda dün uyarıda bulunan bitkileri inşa etmek ve yaşlıları harekete geçirmek için milyarlarca kilo kamu nakitine ihtiyaç duyulabilir.
Fransız mülkiyetindeki EDF, geçen yıl İngiliz Enerji Enstitüsündeki Hükümet’in hisselerini satın aldı. Ancak bakanlar, Ulusal Denetim Bürosu harcama gözlemcisi EDF’nin kendisinin yeni nükleer santrallara fon sağlayacağına dair bağlayıcı güvence talep etmediğini söyledi.
NAO, Hükümet yeni bir nesil nükleer santrallerin kamu tarafından sübvanse edilmeden inşa edileceğini bilmesinden önce “birkaç yıl” olacağını söyledi. Bekçi, EDF’nin planlanan elektrik santralleri için ödeme yapmak istemediği yönünde Hükümet’e adım atmaya çağırdı.
Ayrıca, vergi mükellefleri eski İngiliz Enerji tesislerini yıkmak için çatal atmak zorunda kalacakları konusunda bir uyarıda bulundu.
Commons Public Accounts Committee’nin Tory başkanı Edward Leigh şunları söyledi: “Hükümet artık İngiliz Enerjisindeki hissedar olmamasına rağmen, hikayenin sonu vergi mükellefleri açısından bu değil.”

    NAO, Geçen Ocak ayında British Energy’nin yüzde 36 hissesini sattığında Hükümeti iyi bir fiyat karşılığında övdü. Artan 4.4 milyar sterlin, eski nükleer enerji santrallerinin hizmetten kaldırılması için ödeme yapmak üzere kurulan Nükleer Yükümlülükler Fonu’na girdi.
EDF, 2025 yılına kadar British Energy topraklarında dört, Someret’teki Hinkley Point’de iki, ve Suffolk’da Sizewell’de iki olmak üzere dört reaktör inşa etmeyi planlıyor.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.