Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

İngiltere, ‘savaşın geleceği’ olarak nitelendirilen robot uçaklarını açıkladı

  • Listed: 10 Ekim 2017 21:05

Description

James Bond romanlarında ‘Q’ adlı gerçek hayatta olan bilim adamları – dün İngilizlerin Afganistan gibi çatışma bölgelerinde hayatlarını kurtaracak olan uzay aracı casus uçakları ve savaş saha istihbarat sistemlerini açıkladı.
Pilotsuz dronlar, state-of-the-art uzaktan kumanda teknolojisini kullanarak, gizli kabiliyetlerini ilk kez kamuoyuna duyurmak için Bahreyn’deki Sakhir Hava Üssü’nden çıktı. Bir grup İngiliz şirketi Körfez Devleti’ndeki ilk uluslararası hava fuarına katıldı ve havacılık uzmanları Farnborough, Hants’tan çeşitli robot makinaları satmak üzere bir araya geldi.
Savunma devi British Aerospace, geniş mesafelerde silah ve istihbarat toplama ekipmanı taşıyabilen tamamen otomatikleştirilmiş bir uçak olan Mantis’i gösterdi.

    Daha küçük menzilli Herti uçaklarıyla birlikte, pilotakslı uçaklar sofistike ve uçak algılayıcıları yol kenarı topraklarının doğaçtan patlayıcı bir cihaz yerleştirmekten rahatsız olduğunu keşfedince birliklere bile uyarıyorlar.
Bilim adamları, uçağı, bir pilotun veya operatörün droneu yerden kontrol etmesine olan ihtiyacı ortadan kaldıran yüksek güçlü elektronik sihirbazıyla kitleler hazırladı.
BAe’nin grup geliştirme departmanı direktörü Alan Garwood “Bu savaşın geleceği” dedi. “Bu teknoloji ile başkalarından yıllar önündeyiz.”

    Herti pilotless drone, birinin bomba ekipleri tarafından rahatsız edildiği takdirde, askerleri bile uyarabilir

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.