Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

İngiltere, Yunanistan’ı kurtarmak için yardım edecek

  • Listed: 2 Ekim 2017 01:25

Description

Mali durumunun düşünülenden daha büyük bir sıkıntıda olduğunu gösteren rakamlar sonrasında Yunanistan, uluslararası toplumdan bir yardım rehin almak zorunda kalacağını söyledi.
GENEL SEÇİM 2010: SON HABERLER ALIN VE BURADA ANALİZ …
Masanın üstünde, İngiltere’yi içermeyen euro bölgesi ülkelerinin sunduğu 26 milyar sterline kadar varan tutar.
Ancak İngiltere’nin düzenli olarak katkıda bulunduğu Uluslararası Para Fonu’ndan yaklaşık 13 milyar avroluk bir teklif aldığı takdirde, İngiltere’de para teknik olarak tehlikede.

    Yunanistan, avro bölgesi-IMF kredi teklifini, kendi borçlarını dünya piyasalarında finanse edebileceği konusunda ısrar etmeyi reddetmişti.
Diğer AB ülkeleri kurtarma işlemine ihtiyaç duyulmayacağını ve teklifin kendisinin avro hakkındaki piyasa endişelerini sarsacağını ve Yunanistan’ın evini düzene sokmasına yardım edeceğini umduğunu söyledi.
Ancak ekonomik reform programında kayma eğilimi ve Yunanistan’a kredi faiz oranları tırmanan bir güvence sayesinde avro bölgesi ve IMF’den yardım Atina’nın artık reddedemeyeceği bir teklif oldu.
AB hükümetleri şimdi, avro bölgesi ülkeleri ve ayrıca IMF’den bir karar almadan önce yardım talebini resmi olarak değerlendirecekler.
Şansölye Alistair Darling, davanın mümkün olan en kısa sürede gerçekleştirildiğini “kesinlikle şart” ve “uluslararası kurumların yetenekleri konusunda halkın genel güvenini büyük ölçüde etkiledi” dedi.

    Ayrıca İngiltere’nin Avrupa’daki pek çok ekonomiden daha “çok, çok daha küçük bir ekonomi” olan Yunanistan ile aynı şekilde gitmeyeceğini ve “en azından kendi istatistikleriyle neler olup bittiğini bilmediğini” söyleyen bir sorun olmadığını ısrar etti.
Uluslararası anlaşma, ticari piyasa oranı yüzde 7,5 veya daha fazla değil, üç yıl boyunca yüzde beş oranında kredi sunarak Yunan yükünü hafifletmeyi amaçlıyor.
Ancak İngiltere doğrudan IMF ile yapılacak herhangi bir anlaşma kapsamında ekstra para ödemek zorunda kalmayacak, çünkü bu kredi kuruluşun merkez fonlarından gelecektir.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.