Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

İngiltere’yi utandıran pis okul, anne babayı söylüyor

  • Listed: 11 Ekim 2017 02:55

Description

Belediye ofisleri dışındaki protesto gösterileri sırasında korkunç sahnelerin fotoğraflarını salladılar.
Resimler yüzeylerde yeşil küf oluştuğunu, sızıntı yapan tuvalet sarnıcını ve ilkokulda çatlamış duvarları soyarak boyayı gösterdi.
Diğerleri, kırılmış bir tuvalet kapısını ve koridorları içeriyorlardı – zaten köpek kulaklarına dayanan kitap yığınlarıyla dolu – geçici sınıflara dönüştürülmüş koridorlar.
Aileler John Gulson’un Coventry’deki Foleshill’deki okulunu kınamış ve yıktırmasını istiyor. Üç ila 11 yaşları dolduran okulun 2008’de “tatmin edici” bir Ofsted raporunu nasıl sağladığını anlayamıyorlar.
Bir ebeveyn “Bütün bir ölüm tuzağı var” dedi. Bugün İngiltere’deki şok çocuklar, üçüncü dünyada yerinde olmayacak bir okulda okutuluyor “dedi.
552 öğrencisi bulunan okul, 1950’lerde inşa edildi. Web sitesinde “sınıflar, çocukların rahatça öğrenmeleri için yeterince büyük” ve “koridorlar ve salonlar parlak ve çekici” özelliklere sahiptir.

    Ancak üç ve beş yaşındaki kızları ve yedi yaşındaki oğlu öğrenci olan 35 yaşındaki anne Sam Begum, aileler için bir eylem grubu oluşturdu. Eylem yapılmadıkça, okulun boykot edilmesini tehdit ediyorlar.
Başka bir ilköğretim okulunda öğretim asistanı olan Bayan Begum, “Okul çok kötü.
“Bu çocuklar için bir sağlık riski ve çok daha iyi hak ediyor.
“Erkek tuvaletlerinden birinin kabinin üstünde bir kapı bile yok çünkü kırıldı.
“Sınıfların tamamı inanılmaz sıkışıktır ve dolaşmaya yetecek kadar kitap yoktur.
“En endişe verici şey, birkaç sınıfın koridorlarda öğretilmesidir çünkü yeterli sınıflar yok.

    “Ebeveynler öfkelidir ki konsey okulu büyük ölçüde geliştirmek için harekete geçmeyi reddederse çocuklarımızı dışarı çıkartacağız” dedi.
Yüzlerce ebeveyn, geçen hafta koşulları görüşmek üzere bir toplantı öncesinde belediye binasının önünde gösteriler yaptı.
Konsey, yeni bir okul inşa etmek için nakit paraya sahip olmadığını, ancak bina yenilenirken daha geçici sınıflar eklemeyi planladığını söyledi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.