Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

İnşaat büyümesi beklenenden daha iyi

  • Listed: 11 Ekim 2017 14:10

Description

Resmi rakamlara göre, inşaat önceliği, Temmuz ve Eylül ayları arasında yüzde 2 artarken, önceki tahminlere göre yüzde 1,1’lik bir düşüş gerçekleşti. Onarım ve bakımdaki artış, yeni işlerde bir düşüşü telafi etti.
Ulusal İstatistik Bürosu, dönemin ekonomik büyümesine 0,2 puan eklemek suretiyle şu anda yüzde 0,3 oranında bir düşüş göstereceğini söyledi.
Global Insight’ın ekonomisti Howard Archer, “Ekonomi şimdi üçüncü çeyrekte istikrar kazanmanın eşiğindedir ve dördüncü çeyrekte büyümeye dönmek için daha iyi bir konumdadır” dedi.
Bu arada perakendeciler, Temmuz 2007’den bu yana en iyi ayı gördü. Muhasebeciler BDO tarafından yapılan bir araştırmaya göre, satışlar Kasım ayında yüzde 3.9 oranında arttı.
Aylık High Street Satış İzleyici, mevsimsel hava koşullarından etkilenerek özellikle moda satışlarının belirgin olduğunu gösterdi; insanlar ev eşyaları güçlü, Ocak ayında KDV artışından önce pahalı ürünler sattılar.

    BDO’nun Don Williams, “Yüksek cadde harcamaları, zorlu koşulların tüketiciler için ne kadar zor olduğunu göz önüne almaya devam ediyor” dedi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.